Trwa ładowanie...
dtfwldy
firma
14-07-2009 11:50

Cztery kolejne zezwolenia na działalność w ŁSSE

Cztery spółki - hiszpańska Cortizo, Adamed Pharma SA, Wagran sp. z o.o. oraz Cedrob SA - otrzymały zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (ŁSSE). W sumie zainwestują one 123,5 mln zł i stworzą 125 nowych miejsc pracy.

Share
dtfwldy

Od początku roku na inwestycje w ŁSSE zdecydowało się 11 firm, które już otrzymały zezwolenia na działalność. Spółki te planują zatrudnić w sumie niemal 800 osób i zobowiązały się utrzymać istniejące 900 miejsc pracy. Zainwestują one łącznie ok. 300 mln zł - poinformował PAP rzecznik prasowy ŁSSE Miłosz Wika.

Władze Strefy liczą, że do końca roku uda się do niej ściągnąć nawet 20 inwestorów.

Spośród czterech kolejnych inwestorów w strefie, zupełnie nowym jest hiszpańska spółka Cortizo, europejski lider w branży wyrobów aluminiowych. W podstrefie Radomsko firma zbuduje zakład produkcji elementów aluminiowych m.in. stolarki okiennej i konstrukcji fasad. Hiszpanie zainwestują co najmniej 23,7 mln zł, a zatrudnienie znajdzie co najmniej 25 osób. Inwestor zobowiązał się do utrzymania tego poziomu zatrudnienia do sierpnia 2016 roku. To pierwsza inwestycja grupy Cortizo w Polsce.

Kolejną inwestycję w ŁSSE zrealizuje działający w podstrefie Ksawerów Zakład Farmaceutyczny Adamed Pharma SA - producent leków i preparatów farmaceutycznych. Firma zamierza rozbudować istniejący zakład; poza częścią produkcyjną powstanie także magazyn, budynki biurowe i laboratorium kontroli jakości. Inwestor zobowiązał się do zwiększenia obecnego zatrudnienia - 125 osób - o kolejne 10 etatów. Planowane nakłady inwestycyjne wyniosą 35,3 mln zł.

dtfwldy

Ciechanowskie Zakłady Drobiarskie Cedrob SA zamierzają zatrudnić 50 pracowników w zbudowanym w podstrefie Raciąż (województwo mazowieckie) zakładzie produkcji pasz dla zwierząt gospodarskich. Inwestycja o wartości co najmniej 55 mln zł obejmie wzniesienie budynku wytwórni, magazynu wyrobów gotowych oraz obiektów biurowych. Natomiast spółka Wagran w podstrefie w Tomaszowie Mazowieckim zbuduje zakład, w którym produkowane będą zlewy granitowe o dużej wytrzymałości. Zatrudnienie znajdzie tam co najmniej 40 osób, a inwestycja pochłonie 9,5 mln zł.

ŁSSE została utworzona w 1997 roku. Obecnie obejmuje obszar o powierzchni ponad 1162 ha, położonych w trzech województwach - łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Strefa ma charakter rozproszony i składa się z kilkudziesięciu podstref. Od początku jej istnienia wydano 145 zezwoleń na działalność w strefie. W sumie łączna wartość nakładów inwestycyjnych wyniosła dotąd ok. 8 mld zł, natomiast liczba deklarowanych miejsc pracy sięga niemal 20 tys.

dtfwldy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtfwldy
dtfwldy