Trwa ładowanie...
d2wajtm
euro 2012
03-11-2009 11:40

Cztery wrocławskie dworce do przebudowy

Cztery tzw. eurodworce kolejowe Wrocław Mikołajów, Wrocław Pracze, Wrocław Kuźniki i Wrocław Leśnica zostaną zmodernizowane specjalnie na potrzeby zbliżających się mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r. Koszt wszystkich inwestycji to ponad 8 mln zł.

d2wajtm

Jak poinformował rzecznik prasowy PKP Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu Bartłomiej Sarna, obecnie ogłoszone zostały przetargi na wykonanie dokumentacji projektowej, budowlanej i wykonawczej. Projektant ma zostać wybrany jeszcze w listopadzie.

Na dworcu Wrocław Kuźniki odnowione zostaną m.in. elewacja wraz ze stolarką okienną i drzwiową. Zmodernizowane zostaną także kasa biletowa, poczekalnia, klatka schodowa oraz toalety.
- Podobnie przebudowa będzie wyglądała na dworcu Wrocław Leśnica. Tu również gruntownej renowacji zostanie poddana elewacja wraz z stolarką okienną i drzwiową oraz pomieszczenia wewnątrz obiektu - dodał Sarna.

Na dworcu Wrocław Mikołajów odtworzone zostaną zniszczone gzymsy i pilastry. Przebudowa czeka korytarze, toalety i kasy biletowe. Część pomieszczeń zostanie zaadoptowana na kasę PKP Intercity. Poza tym odtworzone zostanie przejście z holu obiektu do tunelu prowadzącego na perony.

Jako ostatni przebudowany zostanie obiekt na Praczach. Odtworzona zostanie tam m.in. elewacja z cegły klinkierowej. Gruntowny remont przejdzie wiata przylegające do budynku, a także korytarze i klatki schodowe. Wewnątrz obiektu pojawią się kasy biletowe i toalety.

d2wajtm

Rzecznik podkreślił, że wszystkie modernizowane obiekty zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przed dworcami pojawią się także parkingi samochodowe, a podróżnych o przybyciu pociągów będzie informował system informacji wizualnej.

Przebudowa dworców zaplanowana została na lata 2010 - 2011.

Obecnie na potrzeby Euro 2012 PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu zmodernizował dwa dworce Wrocław Psie Pole i Wrocław Żerniki. Prace remontowe zakończyły się tam w 2009 r.

d2wajtm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wajtm