Trwa ładowanie...

Czy mogę wykupić OC na pół roku? Potem wyjeżdżam za granicę i nie będzie mi potrzebne

Zgodnie z obowiązującym prawem umowę ubezpieczenia OC w większości przypadków zawiera się na okres 12 miesięcy. Ustawa dopuszcza jedynie kilka sytuacji kiedy samochód może zostać ubezpieczony na krócej tj. np. kiedy samochód jest w komisie lub gdy jest zabytkowy.

Share
Czy mogę wykupić OC na pół roku? Potem wyjeżdżam za granicę i nie będzie mi potrzebne
Fot: Liberty Direct
d3batjj

Jeżeli wyjeżdża Pan za granicę - nie zwalnia to Pana z obowiązku posiadania ubezpieczenia OC na Pana pojazd. Niestety pojazd musi posiadać ubezpieczenie OC niezależnie od tego, czy jest używany czy też nie. Umowę ubezpieczenia można rozwiązać wówczas, gdy samochód zostanie zarejestrowany za granica i wyrejestrowany w Polsce.

Materiał powstał przy współpracy z www.libertydirect.pl

Krzysztof Michałek - ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w Liberty Direct. Posiada wieloletnie doświadczenie we wszystkich obszarach związanych z oceną ryzyka ubezpieczeniowego. Początki jego kariery łączą się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym PBK, gdzie pracował w dziale likwidacji szkód. Przez prawie 10 lat pełnił funkcję Głównego Specjalisty w Biurze Ubezpieczeń Indywidualnych w TUiR WARTA SA, gdzie nadzorował ubezpieczenia OC, Autocasco i NNW. Jest absolwentem Politechniki Radomskiej. Krzysztof Michałek jest żonaty, ma dwoje dzieci. Czas wolny poświęca komputerom, samochodom oraz podróżowaniu.

d3batjj

Podziel się opinią

Share
d3batjj
d3batjj