Trwa ładowanie...
ubezpieczenie
+1

Czy przy zakupie auta przez pewien okres można korzystać jeszcze z OC poprzedniego właściciela...

Ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym, które powinien posiadać każdy posiadacz pojazdu – zasady te regulowane są ustawowo. Stąd wraz z nabyciem pojazdu na nowego właściciela przechodzą prawa i obowiązki wynikające z polisy OC zawartej przez jego zbywcę.

Share
Czy przy zakupie auta przez pewien okres można korzystać jeszcze z OC poprzedniego właściciela...
Fot: Liberty Direct
d15i4wd

...Co jednak zrobić kiedy poprzedni właściciel nie ubezpieczał swojego auta?

Ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym, które powinien posiadać każdy posiadacz pojazdu – zasady te regulowane są ustawowo. Stąd wraz z nabyciem pojazdu na nowego właściciela przechodzą prawa i obowiązki wynikające z polisy OC zawartej przez jego zbywcę. Oznacza to, że po zakupie pojazdu z ważną polisą mamy ochronę ubezpieczeniową z OC. Jednakże nowy właściciel pojazdu powinien jak najszybciej skontaktować się z zakładem ubezpieczeń, w którym polis została wykupiona, aby dokonać rekalkulacji składki. W przypadku kiedy poprzedni właściciel pojazdu nie miał wykupionego ubezpieczenia, nowy właściciel zobowiązany jest do zakupu polisy najpóźniej w dniu nabycia auta. Jego brak wiąże się z karą nakładaną przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

d15i4wd

Materiał powstał przy współpracy z www.libertydirect.pl

Krzysztof Michałek - ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w Liberty Direct. Posiada wieloletnie doświadczenie we wszystkich obszarach związanych z oceną ryzyka ubezpieczeniowego. Początki jego kariery łączą się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym PBK, gdzie pracował w dziale likwidacji szkód. Przez prawie 10 lat pełnił funkcję Głównego Specjalisty w Biurze Ubezpieczeń Indywidualnych w TUiR WARTA SA, gdzie nadzorował ubezpieczenia OC, Autocasco i NNW. Jest absolwentem Politechniki Radomskiej. Krzysztof Michałek jest żonaty, ma dwoje dzieci. Czas wolny poświęca komputerom, samochodom oraz podróżowaniu.

d15i4wd

Podziel się opinią

Share
d15i4wd
d15i4wd