Trwa ładowanie...
d2mmilv

Dalsze pogorszenie koniunktury w przemyśle przetwórczym

W grudniu koniunktura w przemyśle przetwórczym uległa dalszemu pogorszeniu - wynika z badań Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH. Wskaźnik koniunktury w przemyśle w grudniu spadł o 7,0 pkt do poziomu minus 15,0 pkt. W skali roku wskaźnik spadł o 10 pkt.

Share
d2mmilv

"W grudniu koniunktura w przemyśle przetwórczym uległa dalszemu pogorszeniu. Odnotowano zarówno spadki wartości wskaźników koniunktury, jak i sald głównych pytań ankiety. Znowu pogarszają się nastroje przedsiębiorstw. Przewidywania na najbliższe miesiące są pesymistyczne. Tylko w sektorze publicznym widoczne są niewielkie oznaki poprawy aktywności gospodarczej" - napisano w komunikacie IRG SGH.

Z badania wynika, że odnotowano spadek produkcji i portfela zamówień - zarówno krajowych, jak i eksportowych.

"Zapasy zwiększyły się, spadło zatrudnienie, pogorszyła się sytuacja finansowa przedsiębiorstw. Opinie przedsiębiorstw o ogólnej kondycji gospodarki polskiej po krótkiej poprawie znowu pogarszają się. W przekroju regionalnym pogorszenie koniunktury miało miejsce we wszystkich województwach. Największe spadki wartości wskaźników odnotowano w województwach warmińsko-mazurskim i opolskim. W przekroju według wielkości najniższą wartość wskaźnik koniunktury przyjął dla przedsiębiorstw najmniejszych, zatrudniających do 50 pracowników" - napisano.

d2mmilv

Podziel się opinią

Share
d2mmilv
d2mmilv