Trwa ładowanie...
d2jd60i

Dane GUS nie dają podstaw do wyciągania wniosków - prezes NBP

23.9.Warszawa (PAP) - Dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej w sierpniu nie dają podstaw do wyciągania zbyt daleko idących wniosków - powiedział dziennikarzom szef...

Share
d2jd60i

23.9.Warszawa (PAP) - Dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej w sierpniu nie dają podstaw do wyciągania zbyt daleko idących wniosków - powiedział dziennikarzom szef NBP Sławomir Skrzypek.

"Wycinkowe dane bez zarysowania trendów są niewystarczające do tego aby wyciągać zbyt daleko idące wnioski. Niedawno mieliśmy informację o produkcji, one były mniej optymistyczne. Jesteśmy pod tym względem na takiej lekkiej huśtawce nastrojów. Bardzo ważne będą dane za III kwartał, które są jeszcze przed nami" - powiedział.

W środę GUS podał, że sprzedaż detaliczna w sierpniu 2009 roku wzrosła o 5,2 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2008 roku, po wzroście o 5,7 proc. rdr w lipcu 2009 roku, a mdm spadła w sierpniu br. o 4,2 proc.

Z kolei produkcja w sierpniu 2009 roku spadła o 0,2 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 4,7 proc.(PAP)

jba/ map/ pam/

d2jd60i

Podziel się opinią

Share
d2jd60i
d2jd60i