Trwa ładowanie...
d4fzy1p

Dane o PKB za I kw. to dobry sygnał, ale trzeba dbać o czynniki wzrostu - Pawlak

31.05. Katowice (PAP) - Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak uważa, że 3-proc. wzrost PKB w pierwszym kwartale to dobry sygnał, choć przestrzega, że przy obecnych...
Share
d4fzy1p

31.05. Katowice (PAP) - Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak uważa, że 3-proc. wzrost PKB w pierwszym kwartale to dobry sygnał, choć przestrzega, że przy obecnych kłopotach państw strefy euro nie daje gwarancji rozwoju i trzeba dbać o utrzymanie czynników wzrostu.

"To dobry sygnał, przy czym teraz trzeba brać pod uwagę, że nawet dobre sygnały z gospodarki, iż Polska rozwija się dynamicznie, nie dają pełnej gwarancji, bo po okresie pierwszej fali kryzysu, kiedy katastrofie uległo kilka instytucji finansowych, teraz te kłopoty dotykają państwa" - powiedział wicepremier podczas briefingu zorganizowanego w ramach odbywającego się w Katowicach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

"Te kłopoty, które symbolicznie, w bardzo wyraźny sposób dotyczą Grecji, są też zagrożeniem dla innych krajów strefy euro - to powinno dla nas być bardzo ważnym sygnałem, aby zachować refleks, czujność i reagować na bieżąco, a przede wszystkim dbać o to, by utrzymać czynniki wzrostu" - dodał.

Wskazał, że jednym z elementów wspierających aktywność i przedsiębiorczość Polaków jest osłabienie złotego.

"Działa to tak, jak trzeba - towary jadą za granicę, a miejsca pracy zostają w kraju. Dlatego utrzymanie się złotego powyżej 4 zł do euro to jest dobry sygnał i dobry czynnik wzmacniający nasze szanse na rynku europejskim" - powiedział. (PAP)

mtb/ ura/ gma/ ana/

d4fzy1p

Podziel się opinią

Share
d4fzy1p
d4fzy1p