Trwa ładowanie...

Danone wysyła 5 tysięcy krów na Syberię. To odpowiedź na rosnące ceny mleka

W Rosji systematycznie rosną ceny mleka. To problem nie tylko dla konsumentów, ale też dla producentów m.in. jogurtów. Jeden z największych światowych graczy - Danone - postanowił w nietypowy sposób zniwelować skutki negatywnej sytuacji na rynku. Francuski koncern założył... własną hodowlę bydła na Syberii. Do Rosji wyśle ok. 5 tys. krów.

Share
Danone wysyła 5 tysięcy krów na Syberię. To odpowiedź na rosnące ceny mlekaŹródło: Fotolia
d4hwmxf

W Rosji od 3 lat obowiązuje embargo na nabiał pochodzący z Europy. W związku z tym drastycznie rosną ceny nabiału. Lokalni producenci starają się produkować jak najwięcej, by wypełnić lukę między popytem a podażą powstałą wskutek zakazu importu. Sytuacja ta nakłada też presję na producentów m.in. jogurtów.

Jak podaje agencja Bloomberg, na niekorzystną sytuację rynkową postanowił zareagować Danone. Francuski koncern zdecydował się na założenie własnej hodowli bydła mleczarskiego na Syberii. Danone wyśle do Rosji prawie 5 tys. swoich krów. Zwierzęta przyjadą w ciężarówkach z Holandii i Niemiec.

Zobacz też: dlaczego powinniśmy unikać kanapek w fast foodach?

- Nasze działania powinny ochronić firmę przed wzrostami cen mleka. Tylko w tym roku zdrożało ono o 14 proc. - mówi Charlie Cappetti, szef rosyjskiego oddziału Danone.

d4hwmxf

Bloomberg podkreśla, że działania w Rosji to ewenement w przypadku Danone'a. Firma z reguły nie podejmuje się takich inwestycji w krajach, w których jest obecna ze swoimi produktami.

Farma ma powierzchnię 60 ha i znajduje się w okolicach miasta Tiumień. W inwestycji uczestniczył także lokalny producent - firma Damate. Pierwsze z krów dostarczają mleko francuskiemu koncernowi już od maja, a ostatni transport bydła ma dotrzeć do Rosji we wrześniu.

Działania Danone'a powinny pomóc odreagować rosyjskiemu rynkowi w ujęciu ilościowym. Jak jednak zaznacza Cappetti, firma nie spodziewa się szybkiego ożywienia gospodarczego w Rosji.

d4hwmxf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hwmxf
d4hwmxf