Trwa ładowanie...
d1hb4qt

Dariusz Krzewina tymczasowym p.o. prezesa PZU

Rada Nadzorcza PZU powierzyła Dariuszowi Krzewinie tymczasowo pełnienie obowiązków prezesa zarządu od 10 grudnia 2015 r. do czasu powołania kolejnego prezesa, podała spółka w środowym komunikacie. Krzewina zastąpi Andrzeja Klesyka, który złożył we wtorek rezygnację.

Share
d1hb4qt

Przyczyną rezygnacji Klesyka z zajmowanego stanowiska była prośba największego akcjonariusza PZU SA - Skarbu Państwa, poinformowała spółka.

Jak podano, Krzewina jest absolwentem Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, kierunek Ekonomia i Organizacja Handlu Zagranicznego oraz studiów podyplomowych w zakresie ubezpieczeń w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od wielu lat związany z branżą ubezpieczeniową, w tym z samą grupą PZU.

W latach 1993-1998 pracował w PZU Życie SA, a od września 1997 r. pełnił funkcję członka Zarządu PZU Życie SA. Po odejściu z tej firmy, zatrudniony był w latach 1998-2001 w Sopockim Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie Ergo Hestia SA, a od kwietnia 2000 r. do sierpnia 2001 r. pełnił funkcję członka zarządu tej firmy. Następnie przeszedł do SAMPO Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie SA, gdzie od października 2002 r. do czerwca 2004 r. pełnił funkcję prezesa zarządu - dyrektora sprzedaży.

W sierpniu 2004 r. powrócił do PZU, gdzie kolejno zajmował stanowiska dyrektora biura ubezpieczeń grupowych PZU Życie SA; od stycznia 2006 r. - dyrektora koordynatora ds. klienta korporacyjnego; następnie od marca 2007 r. pełnił funkcję wiceprezesa zarządu PZU Życie SA.

d1hb4qt

Od sierpnia 2007 r. do września 2015 r. pełnił funkcję prezesa zarządu PZU Życie SA, a od września 2015 r. był członkiem zarządu PZU Życie SA. Wcześniej, od marca 2013 r. był członkiem Zarządu PZU SA, odpowiedzialnym za pion klienta korporacyjnego i pion administracji i logistyki.

Według komunikatu, Dariusz Krzewina zasiada w tej chwili w radach nadzorczych następujących spółek zależnych od PZU SA: PZU Centrum Operacji SA oraz PTE PZU SA.

d1hb4qt

Podziel się opinią

Share
d1hb4qt
d1hb4qt