Trwa ładowanie...
d20og8z

Dariusz Oskroba

Najnowsze informacje
3.3
(8 głosów)
Oceń:

Dariusz Oskroba jest jednym z najbogatszych Polaków, swój majątek zawdzięcza działającej pod Warszawą piekarni Oskroba, która jest firmą rodzinną, działającą już od lat 30. XX wieku.

Życiorys

Dariusz Oskroba urodził się w 1961 roku, od 1981 roku prowadzi rodzinną firmę Oskroba.

Piekarnia Oskroba powstała w latach 30. XX wieku, pierwszy zakład otworzył dziadek Dariusza, Wacław Oskroba, w Parysowie koło Garwolina. Kolejnym oddziałem był cukiernia i wytwórnia lodów w Celestynowie, którą założył Stanisław Oskroba. Właśnie ten zakład przejął po ojcu w latach 80. Dariusz Oskroba, zmieniając jego profil na piekarnię. W 1989 roku otworzył kolejny zakład produkcyjny i stopniowo rozwijał zakłady, poszerzając ofertę produktów i modyfikując metody produkcyjne.

Dariusz Oskroba jest prezesem Zakładów Piekarskich Oskroba, które prowadzi z żoną Agnieszką Oskrobą. Obecnie zatrudniają ponad 900 osób, posiadają ok. 150 punktów firmowych, a ich produkty można kupić w wielu hurtowniach, sklepach detalicznych i supermarketach. Zakłady Piekarskie Oskroba od 2015 roku są spółką akcyjną i wciąż dynamicznie się rozwijają.

Majątek

Dariusz Oskroba zgromadził wraz z rodziną majątek, który w 2017 roku osiągnął wartość 880 mln zł. Na ten wyniki zapracowały trzy należące do niego zakłady produkcyjne, a także ponad 150 sklepów franczyzowych.

Życie prywatne

Dariusza Oskrobę fascynują podróże, w 2011 roku wydał książkę pt. Dosięgnąć horyzontu, czyli motocyklem przez świat, która opowiada o trwającej pięć miesięcy podróży Oskroby na motocyklu. Wyprawę odbył wraz z przyjacielem, przemierzyli razem m.in. Australię, Indonezję, Tajlandię, Pakistan i Turcję.

Żona przedsiębiorcy, Agnieszka Oskroba, zdobyła wykształcenie jako architekt krajobrazu, pomaga mężowi w zarządzaniu firmą. Małżeństwo ma dwoje dzieci, Agatę i Michała.

Miejsce w rankingu najbogatszych Polaków

Dariusz Oskroba zadebiutował w Rankingu 100 najbogatszych Polaków Forbesa w 2016 roku – jego majątek wyceniono wtedy na 610 mln zł. Rok później pojawił się w tym zestawieniu na 41. pozycji z majątkiem o wartości 880 mln zł, wyprzedzając rodzinę Kaczmarków, właścicieli firmy Malewo, o ok. 50 mln zł.

d20og8z
d20og8z
d20og8z
d20og8z