Trwa ładowanie...
d3dbhjf

Rodzina Kaczmarków

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:

Rodzina Kaczmarków założyła firmę Malewo produkującą tworzywa sztuczne, która działa od 1985 roku i jest obecnie największym prywatnym przedsiębiorstwem w tej branży.

Życiorys

Za rodzinną firmę Kaczmarków odpowiadają Barbara (1961), Kazimierz (1960), Andrzej (1952), Krzysztof (1961) i Jarosław (1968). Pieczę nad biznesem początkowo objęła Barbara Kaczmarek – to jej imię nosiła spółka, założona jako Przedsiębiorstwo Barbara Kaczmarek.

Obecnie znana jako Kaczmarek Malewo Spółka Jawna, firma powstała w 1985 roku, rozpoczynając swoją działalność od produkcji folii PCV, z czasem dołączając do swojej oferty systemy wodociągowe i gazowe, a także kanalizację sanitarną. W 1994 roku Kaczmarkowie uruchomili produkcję rur polietylenowych, umożliwiających transport wody pitnej oraz paliw gazowych. Od początku swojego istnienia firma działała w wielkopolskim Malewie, znana była jako Przedsiębiorstwo Barbara Kaczmarek, a później spółka Ka-Czmarek.

Firma Kaczmarków w 2011 roku została jednym z laureatów Polymer Prosperity przyznawanej wyróżniającym się przetwórcom tworzyw sztucznych na krajowym rynku. Malewo wspiera liczne fundacje, szkoły, domy dziecka, jest też sponsorem sportowym m.in. kolarzy czy żużlowców (Unii Leszno), w tym Krzysztofa Kasprzaka.

Majątek

Wartość majątku rodziny Kaczmarków została w 2017 roku oszacowana na 832 mln zł. Firma Kaczmarek Malewo część przychodów zdobywa na rynkach zagranicznych, rozwija się też i inwestuje, wprowadzając do swojej oferty nowe produkty. Współcześnie dla przedsiębiorstwa pracuje ponad 350 osób.

Miejsce w rankingu najbogatszych Polaków

W 2017 roku rodzina Kaczmarków znalazła się w zestawieniu 100 najbogatszych Polaków, które opracowuje magazyn Forbes. Kaczmarkowie zajęli 42. miejsce (832 mln zł), wyprzedzając o dwa miliony Roberta Kamińskiego, założyciela firmy Kamis.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dbhjf
d3dbhjf
d3dbhjf
d3dbhjf

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj