Trwa ładowanie...
d2fvrs6

Decyzja ExxonMobil, który zrezygnował z szukania łupków w Polsce, bez wpływu na działania PGNiG

20.06. Warszawa (PAP) - PGNiG nie zmienia swoich planów inwestycyjnych w związku z decyzją ExxonMobil, który zrezygnował z poszukiwania gazu z łupków w Polsce - poinformowała...

Share
d2fvrs6

20.06. Warszawa (PAP) - PGNiG nie zmienia swoich planów inwestycyjnych w związku z decyzją ExxonMobil, który zrezygnował z poszukiwania gazu z łupków w Polsce - poinformowała dziennikarzy prezes PGNiG Grażyna Piotrowska-Oliwa.

"Nasze plany inwestycyjne w związku z decyzją ExxonMobil nie ulegają zmianie. Mamy swoje własne analizy i badania; nie zmieniamy decyzji na podstawie działań innych podmiotów gospodarczych" - powiedziała.

Zapytana o to, czy PGNiG będzie zainteresowane koncesjami Exxona, odpowiedziała: "Dopiero gdy takie koncesje pojawią się w dostępnej puli, będziemy podejmować decyzje".

d2fvrs6

ExxonMobile zrezygnował z poszukiwania gazu z łupków w Polsce. Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak powiedział w poniedziałek, że firma będzie musiała albo zrezygnować ze swoich koncesji, albo je odsprzedać.

ExxonMobil poinformował, że zakończył poszukiwania gazu łupkowego w Polsce po tym, gdy nie zaobserwowano "stałego, komercyjnego poziomu przepływu węglowodorów (...) w dwóch otworach w basenie lubelskim i podlaskim". Zdaniem Pawlaka decyzja o wycofaniu się z koncesji łupkowych w Polsce może wynikać ze współpracy z Rosnieftem, z którym ExxonMobil ma zająć się eksploatacją wielkich złóż ropy i gazu w rosyjskiej Arktyce i wydobyciem ropy niekonwencjonanej na Syberii. (PAP)

pr/ morb/ jtt/

d2fvrs6

Podziel się opinią

Share
d2fvrs6
d2fvrs6