Trwa ładowanie...
ddn9rve

Decyzja o podwyżce stóp raczej nie na najbliższym posiedzeniu - Bratkowski, RPP

16.11. Warszawa (PAP) - Członek RPP Andrzej Bratkowski powiedział, że nie spodziewa się, aby decyzja o podniesieniu stóp procentowych zapadła na najbliższym posiedzeniu Rady. Jego...

ddn9rve
ddn9rve

16.11. Warszawa (PAP) - Członek RPP Andrzej Bratkowski powiedział, że nie spodziewa się, aby decyzja o podniesieniu stóp procentowych zapadła na najbliższym posiedzeniu Rady. Jego zdaniem taka decyzja w którymś momencie jednak zapadnie.

Zapytany, czy decyzja o podwyżce stóp procentowych może zapaść już podczas najbliższego posiedzenia Rady, powiedział:

"Nie sądzę. Jeszcze jest trochę czasu, żeby tę decyzję podjąć. Osobiście wolałbym poczekać trochę i zobaczyć, jak będzie się kształtował złoty. On ostatnio trochę się umocnił, więc to też jest czynnik hamujący wzrost inflacji. Jest pewne ryzyko, że jeżeli zaczniemy szybko ten cykl podwyżek, umocnienie (złotego - PAP) pójdzie znacznie szybciej, co w tej chwili byłoby jeszcze groźne dla gospodarki, która dopiero rusza z miejsca" - powiedział w poniedziałek wieczorem w rozmowie z TVN CNBC.

W opinii Bratkowskiego obecna sytuacja nie zmusza RPP do natychmiastowego działania, co nie oznacza, że decyzja o podniesieniu stóp procentowych zostanie znacznie odwleczona w czasie.

"(...)w którymś momencie to zacieśnianie - może nie tak, jak chcieliśmy przez silny jednorazowy ruch - ale początek pewnego dłuższego cyklu zacieśniania polityki na pewno nas czeka" - powiedział.

"To oczywiście nie jest kwestia roku, żebyśmy rozpoczęli cykl podwyżek" - dodał.

Główna stopa procentowa wynosi obecnie 3,5 proc. (PAP)

mak/ ana/

ddn9rve
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddn9rve