Trwa ładowanie...
d3sb7i4

Deficyt finansów publicznych w 2011 może wynieść 5,5 proc. PKB lub mniej - Boni

11.01. Warszawa (PAP) - Zdaniem ministra w Kancelarii Premiera Michała Boniego, dzięki podjętym przez rząd działaniom, w tym zmianom w systemie emerytalnym, deficyt sektora...

Share
d3sb7i4

11.01. Warszawa (PAP) - Zdaniem ministra w Kancelarii Premiera Michała Boniego, dzięki podjętym przez rząd działaniom, w tym zmianom w systemie emerytalnym, deficyt sektora finansów publicznych w 2011 roku może wynieść 5,5 proc. PKB lub mniej.

"(...) 5,5 proc. PKB - taki wynik jest do osiągnięcia w 2011 roku. Może być możliwy, ale może być jeszcze lepiej, bo ja nie policzyłem wszystkich instrumentów, które będą wynikały z działań rządu. Minister finansów jest na dobrej drodze do tego, żeby ten deficyt finansów zmniejszyć" - powiedział Boni w Polskim Radiu we wtorek rano.

Przypomniał jednocześnie, że ustawa o racjonalizacji zatrudnienia w administracji publicznej miałaby przynosić oszczędności dopiero w 2012 roku.

d3sb7i4

Boni poinformował, że projekt kluczowej dla rządu ustawy dostosowującej system emerytalny trafi do konsultacji społecznych około 20 stycznia.

"(...) codziennie pracujemy. Około 20 stycznia przedstawimy projekt ustawy do publicznych konsultacji. Mam świadomość, że to jest czas bardzo szybki (...), ale też mamy sytuację bardzo gorącą, nie chcemy przekroczyć progu 55 proc. zadłużenia wobec PKB (...) dlatego chcemy dostosowanie systemu emerytalnego wprowadzić jak najszybciej w życie" - powiedział Boni.

W poniedziałek minister finansów Jacek Rostowski poinformował, że na skutek działań przewidzianych w budżecie na 2011 r. po stronie dochodów i wydatków, wynoszących jakieś 13 mld zł, na skutek przyspieszającego wzrostu gospodarczego, a także reformy OFE (...) deficyt finansów publicznych będzie o prawie 1/3 niższy niż był w 2010 r.

"(...) a na skutek tych działań i dalszych działań, które opracowujemy w tej chwili to deficyt sektora finansów publicznych w przyszłym, 2012 r., będzie co najmniej o połowę niższy niż był w 2010 r." - powiedział Rostowski na poniedziałkowej konferencji prasowej. (PAP)

mak/ asa/

d3sb7i4

Podziel się opinią

Share
d3sb7i4
d3sb7i4