Trwa ładowanie...
d1mzxc0

Deficyt samorządów w 2012 r. wyniesie nieco ponad 1 mld zł - Majszczyk, MF

19.07. Warszawa (PAP) - Deficyt jednostek samorządu terytorialnego w 2012 roku prognozowany jest na poziomie nieco ponad 1 mld zł - wynika z informacji przedstawionych przez...
Share
d1mzxc0

19.07. Warszawa (PAP) - Deficyt jednostek samorządu terytorialnego w 2012 roku prognozowany jest na poziomie nieco ponad 1 mld zł - wynika z informacji przedstawionych przez wiceminister finansów Hannę Majszczyk.

"Z przedstawionych przez jednostki samorządu wieloletnich prognoz finansowych wynika, iż jednostki przewidują na 2012 rok deficyt w wysokości nieco ponad 1 mld zł. Oznacza to, iż pula deficytu, jaką będą dysponować łącznie jednostki samorządu terytorialnego będzie o wiele wyższa, niż deficyt jednostek wynikający z wieloletnich prognoz finansowych" - napisała wiceminister Hanna Majszczyk w odpowiedzi na interpelację posłów Wiesława Rygla i Andrzeja Sztorca.

Pod koniec maja 2011 roku pomiędzy stroną rządowa a samorządową zawarto porozumienie, zgodnie z którym deficyt sektora samorządowego zostanie obniżony w roku 2012 o 0,4 pkt proc. PKB. Ograniczenie dotyczyć będzie całego sektora samorządowego, nie zaś poszczególnych jednostek.

Resort finansów uważa, że realizacja założeń dotyczących ograniczenia deficytu nie przyczyni się do zmniejszenia możliwości inwestycyjnych jednostek samorządu terytorialnego, w tym również do absorpcji środków z budżetu Unii Europejskiej. (PAP)

mak/ osz/

d1mzxc0

Podziel się opinią

Share
d1mzxc0
d1mzxc0