Trwa ładowanie...
fabryka

Dell przenosi produkcję z Irlandii m.in. do Łodzi

Dell w ciągu najbliższego roku przeniesie
produkcję komputerów z irlandzkiego Limerick m.in. do Łodzi -
poinformował w czwartek PAP rzecznik prasowy Dell w Polsce Rafał
Branowski.

Share
Dell przenosi produkcję z Irlandii m.in. do Łodzi
Źródło: POLSKA Dziennik Łódzki
djwopc3

Część produkcji z Irlandii zostanie przeniesiona także do zewnętrznych partnerów, produkujących dla klientów z regionu Europy, Środkowego Wschodu i Afryki (EMEA). Dell nie chce jednak ujawnić nazw tych firm.

Z informacji Della wynika, że przeniesienie produkcji będzie się odbywało stopniowo w 2009 roku. Jest to część planu mającego przynieść 3 miliardy dolarów oszczędności.

_ Jest to trudna decyzja, ale niezbędna w celu zwiększenia konkurencyjności firmy na rynku i poprawy satysfakcji klientów w regionie _ - uważa wiceprezydent Dell ds. operacyjnych i produkcji w regionie EMEA, Sean Cockery.

djwopc3

Dell spodziewa się redukcji zatrudnienia w Limerick o około 1900 osób w ciągu następnych 12 miesięcy. Pierwsi pracownicy opuszczą firmę w kwietniu, a ostateczne przeniesienie produkcji ma nastąpić w styczniu 2010 roku. Zwalniani pracownicy otrzymają atrakcyjne odprawy oraz pomoc w znalezieniu nowej pracy.

Dla łódzkiej fabryki Della oznacza to zwiększenie produkcji i wzrost zatrudnienia.
_ Będzie to oznaczało także powiększenie asortymentu produkowanego w Łodzi. Dotąd produkowaliśmy tylko notebooki, a po procesie przeniesienia produkcji będziemy także produkować desktopy i serwery _ - powiedział PAP Branowski.

Nie chciał ujawnić, o ile może zwiększyć się zatrudnienie w łódzkiej fabryce. Obecnie pracuje w niej ok. 1800 osób.
_ O tym jeszcze nie mówimy. W tej chwili dopiero będą zawiązywane sztaby, które będą opracowywały szczegółowy plan przeniesienia produkcji _- dodał.

Według niego, wielkość i ewentualny wzrost produkcji uzależniony będzie od zamówień.

djwopc3

Pracownicy Dell w Limerick będą nadal koordynować produkcję, logistykę i zaopatrzenie w regionie EMEA oraz zajmować się projektami z zakresu rozwoju produktów i inżynierii przemysłowej. Global Innovation Solutions Centre oraz EMEA Command Centre pozostaną w Limerick. Dell utrzyma również działy sprzedaży, marketingu i wsparcia technicznego znajdujące się w Cherrywood w okolicach Dublina.

Fabrykę komputerów Dell uruchomiono w Łodzi pod koniec stycznia 2008 r. Był to drugi, po Irlandii, zakład Della w Europie. Łódzki zakład ma powierzchnię ponad 35 tys. mkw. Jego budowa kosztowała 200 mln euro.

Dell jest globalnym dostawcą komputerów, zajmuje 34. miejsce na liście Fortune 500.

djwopc3

Podziel się opinią

Share
djwopc3
djwopc3