Trwa ładowanie...
d2cdywg

Deutsche Bank

Najnowsze informacje
WP
Źródło: WP, fot: Bartosz Wawryszuk

Niemiecki bank uniwersalny o zasięgu międzynarodowym, jego polski oddział istnieje od 1995 roku.

Historia

Deutsche Bank powstał w Niemczech w 1870 roku i szybko zaczął docierać na rynki zagraniczne w Wielkiej Brytanii, Japonii i Chinach. Spółka działała jako bank komercyjny, w 1995 roku zaczęła jednak przenosić środek ciężkości na działalność inwestycyjną. W XX wieku Deutsche Bank oferował usługi dla osób fizycznych i przedsiębiorstw, zajmował się też prowadzeniem usług inwestycyjnych.

Polski oddział Deutsche Banku utworzono w 1995 roku. Początkowo Deutsche Bank Polska skupiał się na instytucjach, koncernach oraz średnich i dużych firmach, dopiero w 2001 roku zaczął funkcjonować również bank detaliczny Deutsche Bank 24 (później znany jako Deutsche Bank PBC). W 2012 roku doszło do scalania tych należących do Deutsche Banku AG spółek i utworzenia banku uniwersalnego.

W połowie 2017 roku pojawiły się informacje na temat planowanego przez Deutsche Bank wycofania się z polskiego rynku.

Działalność

W 2016 roku Deutsche Bank działał w ponad 70 krajach, mając w sumie 2656 oddziałów na rynkach europejskich, azjatyckich i w obu Amerykach.

Deutsche Bank opracował liczne strategie rozwoju wprowadzające takie usługi jak bankowość cyfrowa czy usługi mobilne. Zajmuje się klientami biznesowymi oraz indywidualnymi, obsługuje obszary bankowości transakcyjnej i korporacyjnej, wspiera klientów poszukujących różnych strategii zarządzania portfelem inwestycyjnym, a klientom zamożnym oferuje usługi zarządzania majątkiem osobistym.

Kierownictwo

Prezesem Deutsche Banku Polska jest Krzysztof Kalicki, który dawniej należał też do zarządu Banku Pekao. Na stanowisku wiceprezesa zasiada Leszek Niemycki, natomiast przewodniczącym rady nadzorczej jest Peter Tils.

Liczba placówek

Deutsche Bank w Polsce obsługuje około 150 oddziałów m.in. we Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie. Siedziba Deutsche Bank Polska mieści się przy al. Armii Ludowej 26 w Warszawie.

Giełda

Deutsche Bank wchodzi w skład najważniejszego niemieckiego indeksu akcji DAX na giełdzie we Frankfurcie – w skład tego indeksu wchodzą też takie spółki jak Allianz i Siemens.

Wartość

Pod koniec 2016 roku zysk netto Deutsche Banku Polska wynosił około 100 mln zł, natomiast wartość aktywów osiągała 39 mld zł.

d2cdywg

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cdywg
d2cdywg
d2cdywg