Trwa ładowanie...
d1diwk4
d1diwk4

DF Capital oprócz Fenghua wprowadzi na GPW jeszcze jedną chińską spółkę

Warszawa, 16.10.2014 (ISBnews) - Dom maklerski DF Capital liczy, że jeszcze w tym roku wprowadzi na warszawską giełdę kolejną chińską spółkę - tym razem z branży spożywczej. Wartość oferty może sięgnąć ok. 20-25 mln euro, poinformował agencję ISBnews prezes Jarosław Dąbrowski. DF Capital był już oferującym w IPO dwóch spółek z Chin- Peixin oraz JJ Auto. W piątek rozpocznie się oferta kolejnej chińskiej spółki, w której oferującym jest CF Capital - producenta podeszew - Funghua.
Share
d1diwk4

"Rynek kapitałowy w Polsce swoją gwałtowną fazę wzrostu ma za sobą i dzisiaj trzeba nastawić się na organiczny wzrost i działanie w niszach, które są ciekawe oraz na konsolidacje. Mamy w planie na ten rok jeszcze jedno IPO spółki chińskiej- tym razem z sektora spożywczego" - powiedział Dąbrowski w rozmowie z ISBnews.

Dodał, że wartość tej oferty sięgnie 20-30 mln euro. Spółka będzie notowana tylko na GPW w Warszawie.

"To jest przed nami, bo nie mamy jeszcze decyzji KNF, ale liczę, że jeszcze w tym roku będziemy mogli to zrobić. Szacujemy, że to może być na początku grudnia. Trzeba zobaczyć, jak będzie wyglądała polska giełda i rynek kapitałowy" - zaznaczył Dąbrowski.

d1diwk4

Podkreślił, że DF Capital będzie mocno specjalizował się w obligacjach korporacyjnych.

"Mamy w planie kilka obligacji korporacyjnych w przyszłym roku. W tym chcielibyśmy skoncentrować się na ofertach pierwotnych. Mamy w planie dwie małe emisje obligacji po kilka milionów złotych do końca roku i chcielibyśmy jeszcze wprowadzić te dwie spółki chińskie" - powiedział.

DF Capital, w związku z planami potrzebuje kapitału na rozwój. Do końca tego roku spółka podniesie kapitały o ok. 2 mln zł do 2,5 mln zł, zaś w I połowie przyszłego roku będzie ewentualnie chciała pozyskać podobną kwotę.

Dom Maklerski DF Capital po roku działalności osiągnął rentowność na poziomie netto.

d1diwk4

Dąbrowski poinformował, że zysk na poziomie netto spółka osiągnie w 2015 roku, przy planowanym wzroście przychodów o ok. 50% r/r.

"Ten rok jest dla nas trochę słabszy, ale myślę, że przychody będą wyższe niż w ubiegłym, który był dla nas pierwszym rokiem działalności - mieliśmy ok. 1,5 mln zł skonsolidowanych przychodów. W tym roku zakładamy, że one będą większe, ok. 2 mln zł, co już jest dużym sukcesem, ale kluczowy będzie czwarty kwartał" - powiedział prezes.

DF Capital to dom maklerski specjalizujący się w produktach bankowości inwestycyjnej o zasięgu regionalnym i kompetencjach globalnych, doradza dużym i średnim przedsiębiorstwom w zakresie działań w Polsce i za granicą, w tym w krajach CEE oraz Chinach i Azji Płd.-Wsch.

Obecnie głównym udziałowcem DF Capital jest założyciel spółki i jednocześnie jej prezes Jarosław Dąbrowski, do którego należy 95% udziałów.

DF Capital uzyskał zgodę KNF na rozpoczęcie działalności 3 czerwca 2013 r., a działalność rozpoczął 27 czerwca. Kapitał zakładowy spółki wynosi obecnie 0,5 mln zł.

Agnieszka Morawiecka

(ISBnews)

d1diwk4

Podziel się opinią

Share
d1diwk4
d1diwk4