Trwa ładowanie...
d35xcxx

DI BRE obniżył rekomendację dla Cyfrowego Polsatu do "trzymaj", cena docelowa 15,30 zł

21.09. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 14 września obniżyli do "trzymaj" z "akumuluj" rekomendację dla Cyfrowego Polsatu, wyznaczając dla akcji tej spółki cenę...

Share
d35xcxx

21.09. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 14 września obniżyli do "trzymaj" z "akumuluj" rekomendację dla Cyfrowego Polsatu, wyznaczając dla akcji tej spółki cenę docelową na 15,30 zł.

W dniu wydania raportu kurs akcji Cyfrowego Polsatu wyniósł 14,92 zł.

Zdaniem analityków DI BRE Banku, rok 2010 upłynie pod znakiem kosztów restrukturyzacji mPunktu (po wycofaniu się Polkomtela z sieci dystrybucyjnej i zastąpieniu go ofertą pre-paidową) oraz kosztu uruchomienia usługi szerokopasmowego dostępu do internetu.

"Uważamy, że w przyszłym roku dzięki restrukturyzacji mPunkt osiągnie rentowność operacyjną. Ponadto uważamy, że w przeciwieństwie do usługi wirtualnego operatora sieci komórkowej szerokopasmowy internet okaże się komercyjnym sukcesem. To czy będzie również sukcesem finansowym w dużej mierze zależy od ostatecznej formy współpracy z Aero2. Zakładając utrzymanie obecnego modelu z powiększoną ze względu na rozbudowę sieci opłatą za dzierżawę oraz spadek ceny modemu do 80 USD oczekujemy, że próg rentowności abonentów usługa osiągnie przy około 305 tys. użytkowników" - napisano w raporcie DI BRE Banku.

d35xcxx

"Poza wymiarem czysto finansowym głównym źródłem kreacji wartości przez nową usługę będzie większa lojalizacja bazy abonenckiej. Zgodnie z zamieszczoną we wrześniowym przeglądzie miesięcznym zapowiedzią, dokonaliśmy korekty założeń dotyczących kursów walutowych na bardziej restrykcyjne. Obniża to naszą cenę docelową do 15,3 zł na akcję. Jednocześnie od początku miesiąca notowania spółki wzrosły o 4,8 proc., co wyczerpuje w dużym stopniu potencjał wzrostowy przewidziany nasza nową ceną docelową" - dodano. (PAP)

pr/

d35xcxx

Podziel się opinią

Share
d35xcxx
d35xcxx