Trwa ładowanie...
d24cg3w

DI BRE obniżył rekomendację Enei, podtrzymał zalecenia CEZ-u, PGE i Tauronu

17.09. Warszawa (PAP) - Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku w raporcie z 13 września obniżyli rekomendację Enei do "trzymaj" z "akumuluj", podtrzymali zalecenie "kupuj" dla PGE...

Share
d24cg3w

17.09. Warszawa (PAP) - Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku w raporcie z 13 września obniżyli rekomendację Enei do "trzymaj" z "akumuluj", podtrzymali zalecenie "kupuj" dla PGE i Tauronu oraz rekomendację "trzymaj" dla Cez-u.

Cena docelowa akcji Enei został utrzymana na 21,43 zł, cena docelowa PGE wyznaczona na 27,53 zł, Tauronu podwyższona do 8,87 zł, a Cez-u podwyższona do 140,3 zł.

"Notowania regionalnych koncernów energetycznych zachowywały się w ostatnich miesiącach gorzej od szerokiego rynku, co miało w dużym stopniu związek z obawami inwestorów o podaż akcji (PGE, CEZ). Dobre jakościowo wyniki za II kw., szanse na wzrost cen energii w przyszłym roku (nie dotyczy to CEZ ze względu na hedging) oraz duże zainteresowanie prywatyzacją Enei powoli zmieniają jednak sentyment do sektora" - napisano w raporcie.

d24cg3w

"Podtrzymujemy naszą opinię, iż największy potencjał wzrostu oferują obecnie PGE (najlepsza ekspozycja na ewentualny wzrost cen prądu) oraz Tauron (według naszych szacunków segment wytwórczy w tym koncernie generujący rocznie 1 mld zł EBITDA jest obecnie wyceniony przez rynek na +0+)" - dodano.

W piątek na zamknięciu za jedną akcję Enei płacono 21,05 zł, PGE 23,5 zł, akcja Tauronu kosztowała 6,17 zł, a Cez-u 132,8 zł.(PAP)

gsu/ gor/

d24cg3w

Podziel się opinią

Share
d24cg3w
d24cg3w