Trwa ładowanie...
d1pr3xa

DI BRE podniósł cenę docelową dla Puław do 82,7 zł

3.6.Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 28 maja
podnieśli cenę docelową dla Zakładów Azotowych Puławy do 82,7 zł z
65,5 zł, podtrzymując rekomendację...

d1pr3xa
d1pr3xa

3.6.Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 28 maja podnieśli cenę docelową dla Zakładów Azotowych Puławy do 82,7 zł z 65,5 zł, podtrzymując rekomendację "trzymaj".

W dniu wydania raportu kurs spółki wynosił 80,4 zł, a w środę na zamknięciu za papiery Puław płacono 85 zł.

"Przy obecnej kapitalizacji przekraczającej 1,5 mld PLN akcje ZAP nie są już w naszej opinii atrakcyjne na tle szerokiego rynku, nawet po uwzględnieniu posiadanych zasobów gotówki (na koniec roku 2008/09 ujemny dług netto wyniesie po oczyszczeniu o zobowiązania z hedgingu około -650 mln PLN czyli 34 PLN/akcje)" - napisano w raporcie.

Zdaniem analityków DI BRE, najbliższe kwartały przyniosą pogorszenie wyników spółki, co będzie związane przede wszystkim z oczekiwaną większą presją konkurencji importowej, która powinna się uaktywnić przy obserwowanym umocnieniu złotego oraz przewadze kosztowej, jeśli chodzi o gaz ziemny.

"Podtrzymujemy opinie, iż w perspektywie roku nie należy spodziewać się znaczącej poprawy koniunktury w segmencie nawozowym, która mogłaby te powyższe negatywne tendencje neutralizować" - napisano. (PAP)

pel/ pam/

d1pr3xa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pr3xa