Trwa ładowanie...
d3aksvz

DI BRE podtrzymał rekomendację "trzymaj" Komputronik; cena docelowa 10,48 zł

4.6.Warszawa(PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 29 maja,
podtrzymali rekomendację "trzymaj" dla Komputronika ustalając cenę
docelową akcji spółki na poziomie...

d3aksvz

4.6.Warszawa(PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 29 maja, podtrzymali rekomendację "trzymaj" dla Komputronika ustalając cenę docelową akcji spółki na poziomie 10,48 zł.

"Pierwszy kw. zgodnie z naszymi przewidywaniami nie zachwycił pod względem wyników, głównie za sprawą Karen, który wciąż znajduje się w trakcie restrukturyzacji i przyniósł blisko 3 mln zł straty operacyjnej. Oczekujemy, że również drugiego kwartału grupa nie zaliczy do udanych" - napisano w raporcie.

"Do problemów Karen, który naszym zdaniem zakończy ten okres stratą porównywalną do tej z pierwszych trzech miesięcy roku, dołoży się sezonowo najniższa sprzedaż i wciąż słaby polski złoty podnoszący koszty czynszów" - dodano.

Zdaniem analityków pewnej poprawy wyników Karen należy się spodziewać dopiero w drugim półroczu, choć w związku ze spowolnieniem gospodarczym, które coraz mocniej uderza w segment detaliczny nie oczekują, by w ramach całej grupy kapitałowej możliwa była poprawa rezultatów w porównaniu do drugiego półrocza 2008 r.

Raport został wydany przy kursie akcji Komputronika na poziomie 10,5 zł, a w czwartek na zamknięciu kosztowały one 11,4 zł.(PAP)

gsu/ ana/

d3aksvz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3aksvz