Trwa ładowanie...
d6x2f8f

DI BRE podwyższył cenę docelową GTC do 9,6 zł, a cenę Echo Investment do 7,1 zł

18.06. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 12 czerwca podwyższyli cenę docelową akcji GTC do 9,6 zł z 8,3 zł poprzednio, podwyższając rekomendację dla spółki...

Share
d6x2f8f

18.06. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 12 czerwca podwyższyli cenę docelową akcji GTC do 9,6 zł z 8,3 zł poprzednio, podwyższając rekomendację dla spółki "akumuluj" z "trzymaj". Analitycy podwyższyli też cenę docelową Echo Investment do 7,1 zł z 5,8 zł, podtrzymując zalecenie "akumuluj".

"Sytuacja na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce nie zmieniła się znacznie od początku 2013 r. Rynek cały czas oferuje bardzo atrakcyjne marże, które zachęcają do podejmowania nowych projektów inwestycyjnych pomimo utrzymującej się presji na spadek czynszów w segmencie biurowym i handlowym. Najlepsze inwestycje deweloperskie mogą wygenerować ponad 35-40 proc. marże. Takie stopy zwrotu są możliwe również poza Warszawą, czego potwierdzeniem jest transakcja sprzedaży przez Echo Investment biurowców Aquarius we Wrocławiu. Założona przez nas marża na realizacji przez GTC centrów handlowych na Wilanowie i Białołęce przekracza 45 proc., a faktyczny zarobek GTC na tych projektach może być jeszcze wyższy" - napisani w raporcie.

"(...) Obie spółki będą w najbliższych latach korzystać z dobrej koniunktury na warszawskim rynku nieruchomości komercyjnych i rosnącego zainteresowania zagranicznych inwestorów polskimi aktywami. Zwracamy również uwagę na inne spółki z dobrą ekspozycją na stołecznym rynku, które są notowane z dyskontem do NAV: PHN (P/BV=0,68x) oraz BBI Development (0,89x). Atrakcyjnie prezentują się także wyceny spółek z przeważającym udziałem nieruchomości handlowych w mniejszych miejscowościach: P.A. Nova (0,71x), Rank Progress (0,69x) oraz TUP (0,20x)" - dodano.

Raport wydano przy cenie akcji GTC na poziomie 9,14 zł oraz przy cenie 6,72 zł za akcje Echo Investment. We wtorek o godz. 16.40 za akcje spółek płacono odpowiednio: 9,1 zł i 7,3 zł.(PAP)

gsu/ osz/

d6x2f8f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6x2f8f
d6x2f8f