Trwa ładowanie...
d20ecec

DI BRE rekomenduje "kupuj" Polnord i JW Construction; "akumuluj" Dom Development

5.10.Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE, raportami z 28 września, wznowili wydawanie rekomendacji dla trzech spółek deweloperskich. Zalecają "kupuj" papiery Polnordu i JW...

Share
d20ecec

5.10.Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE, raportami z 28 września, wznowili wydawanie rekomendacji dla trzech spółek deweloperskich. Zalecają "kupuj" papiery Polnordu i JW Construction oraz "akumuluj" Dom Development. Ceny docelowe wynoszą odpowiednio 45 zł, 13,6 zł oraz 49,8 zł.

W dniu wydania raportu akcje Polnordu kosztowały 37,8 zł, JW Construction 11,6 zł, a Dom Development 45,7 zł.

Na zamknięciu poniedziałkowej sesji za akcje Polnordu płacono 36,29 zł, JW Construction 11,40 zł, a Dom Development 44,8 zł.

"Okres wakacji nie przyniósł pogorszenia wyników przedsprzedaży mieszkań i zaostrzenia się konkurencji miedzy deweloperami, co zakładaliśmy w prognozach w scenariuszu bazowym. Ceny ofertowe mieszkań pozostały stabilne, deweloperzy nie zdecydowali się na znacznie większe rabaty. Nawet na słabym rynku, oferta części deweloperów będzie się powoli wyczerpywać, w związku z tym rozpoczną oni kolejne projekty" - napisano w raporcie.

d20ecec

Analitycy DI BRE zauważają, że Dom Development "jest spółką o dużych możliwościach kapitałowych, która byłaby w stanie w 2010 roku rozpocząć budowę nawet 4000 lokali, pod warunkiem posiadania bardziej zdywersyfikowanego banku ziemi. W efekcie, nabycie nowych gruntów mogłoby pozwolić na istotny wzrost wartości spółki".

Zwracają uwagę, że JW Construction "ma w ofercie 1300 mieszkań, prawdopodobnie nowe projekty rozpocznie dopiero w drugiej połowie 2010 roku. Wraz z zakończeniem starych projektów spółka będzie się stopniowo oddłużać".

Z kolei Polnord, zdaniem analityków z DI BRE, "posiada wiele bardzo ciekawych aktywów (gruntów), jednak jednocześnie brak mu środków finansowych, które pozwoliłyby rozwinąć działalność do optymalnych rozmiarów. Sytuacja może się zmienić, jeśli planowana emisja obligacji zamiennych dojdzie do skutku". (PAP)

jru/ ana/

d20ecec
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20ecec