Trwa ładowanie...
d3c1air

DI BRE rekomenduje "sprzedaj" Handlowy; cena docelowa 40,9 zł

13.5.Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE, w raporcie z 7 maja,
podtrzymali rekomendację "sprzedaj" dla Banku Handlowego,
podwyższając cenę docelową dla akcji spółki do...

d3c1air

13.5.Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE, w raporcie z 7 maja, podtrzymali rekomendację "sprzedaj" dla Banku Handlowego, podwyższając cenę docelową dla akcji spółki do 40,9 zł z 36,9 zł.

Kurs banku w dniu wydania rekomendacji wynosił 52,3 zł, a w środę na zamknięciu za papiery spółki płacono 50,9 zł.

"Bank osiągnął 46,1 mln zł zysku netto w 1Q09. Zdaniem prezesa apogeum problemów związanych z opcjami mamy już za sobą, a największymi ryzykami dla kolejnych kwartałów są spadające przychody i rezerwy z tytułu strat kredytowych. Podzielamy tę opinię i mimo że po wyłączeniu rezerw na kontrakty terminowe w wyniku Banku Handlowego zysk brutto w 1Q09 sięgnąłby aż 228 mln zł (rzeczywisty 67 mln zł), to w kolejnych kwartałach oczekujemy słabszych powtarzalnych przychodów, przy utrzymujących się wysokich kosztach rezerw. W 1Q09 koszty ryzyka po wyłączeniu rezerw na opcje wyniosły 2,8 proc., a łącznie aż 4,4 proc. Spadek wolumenów, obrotów i aktywności klientów obniży przychody, nawet przy utrzymaniu zbliżonych poziomów rentowności produktów" - napisano w raporcie.

"Zalecamy sprzedaż akcji Banku Handlowego. Wyznaczamy naszą nową cenę docelową na poziomie 40,90 PLN/akcję. Jest ona o 11 proc. wyższa w relacji do poprzedniej ze względu na: (i) przesunięcia miesiąca wyceny, (ii) nieco niższego kosztu kapitałów własnych, (iii) podwyższenia długoterminowego ROE z 10,5 proc. do 11 proc. na bazie zrewidowanej prognozy wyników (pozytywnym czynnikiem jest tu przede wszystkim wynik odsetkowy)" - dodano.(PAP)

pel/ ana/

d3c1air
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c1air