Trwa ładowanie...
d4llvut

DI Investors zmienił się w Vestor DM po przejęciu przez menedżerów

Warszawa, 22.06.2015 (ISBnews) - Dom Inwestycyjny Investors zmienił nazwę na Vestor Dom Maklerski w związku przejęciem przez dotychczasowych menedżerów, poinformował prezes Jakub Bartkiewicz. Planuje m.in. do 5 ofert publicznych na GPW i ponad 35 emisji obligacji w tym roku.

Share
d4llvut

"Od startu działalności zwiększyliśmy przychody dziesięciokrotnie, nieustannie generując zyski. Liczymy na utrzymanie dynamiki wzrostu. Zmiana nazwy jest efektem zmian w akcjonariacie spółki związanych z wykupem menadżerskim, w wyniku którego osoby zarządzające pracujące na dotychczasową pozycję domu maklerskiego przejęły pełną odpowiedzialność za jego dalszy rozwój. Wciąż chcemy być niszowi" - powiedział Bartkiewicz podczas spotkania z dziennikarzami.

Jak wskazał, Vestor Dom Maklerski specjalizuje się w usługach bankowości inwestycyjnej dla małych i średnich przedsiębiorstw, pośredniczy w transakcjach na rynkach akcji i obligacji, równolegle rozwijając usługi private brokerage dla klientów indywidualnych.

W ubiegłym roku broker przeprowadził kilkadziesiąt emisji obligacji i akcji o łącznej wartości niemal 1 mld zł. Zorganizował jedną z największych transakcji przejęcia Skanmedu na rynku usług medycznych.

d4llvut

Prezes DM Vestor poinformował, że w całym 2015 roku broker planuje 4-5 IPO, przeprowadzenie ponad 35 emisji obligacji na ok. 1 mld zł, kilka procesów M&A, zwiększenie do 0,5 mld zł z 0,25 mld zł aktywów w private brokerage. Zakłada również zwiększenie udziału w transakcjach polskich inwestorów na giełdach zagranicznych.

Zarząd wskazał, że po zmianie nazwy Vestor Dom Maklerski pozostaje stroną zawartych umów bez konieczności sporządzania aneksów.

(ISBnews)

d4llvut

Podziel się opinią

Share
d4llvut
d4llvut