Dialog, Netia, Budimex i Ericsson w konsorcjum chcą brać udział w projektach m.in. SSPW
29.11. Warszawa (PAP) - Telefonia Dialog, Netia, Budimex oraz Ericsson podpisały we wtorek list intencyjny, którego celem jest m.in. wspólny udział w realizacji projektów budowy...
29.11. Warszawa (PAP) - Telefonia Dialog, Netia, Budimex oraz Ericsson podpisały we wtorek list intencyjny, którego celem jest m.in. wspólny udział w realizacji projektów budowy regionalnych sieci szerokopasmowych, takich jak "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej" (SSPW) i "Internet dla Mazowsza" - poinformowała Telefonia Dialog w komunikacie prasowym.
W komunikacie spółka podała, że w ramach wspólnej inicjatywy: Netia (inicjator porozumienia) Budimex, Ericsson i Dialog chcą pomagać w stworzeniu optymalnych rozwiązań (technicznych, finansowych organizacyjnych i prawnych), które mogą być wykorzystane przez dysponentów środków publicznych w celu jak najbardziej optymalnego ich wydatkowania, przy jednoczesnym usuwaniu realnych problemów rynkowych.
Za jedną z najistotniejszych kwestii sygnatariusze listu uważają "potrzebę zagwarantowania realnej i trwałej otwartości subsydiowanej infrastruktury dla wszystkich zainteresowanych operatorów".
Sygnatariusze listu deklarują również gotowość do uczestniczenia w przetargach na budowę i eksploatację regionalnych sieci szerokopasmowych (szczególnie brane pod uwagę są projekty "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej" oraz "Internet dla Mazowsza").
"DIALOG wniesie do konsorcjum swoją wiedzę i doświadczenie w obszarze budowy sieci nowych generacji. Od lat nie tylko z sukcesem budujemy i modernizujemy naszą sieć w oparciu o technologie NGA (głównie pasywnych sieci optycznych), ale też skutecznie pozyskujemy unijne współfinansowanie dla naszych największych projektów" - powiedział cytowany w komunikacie Robert Banasiak, wiceprezes zarządu Dialogu.
"Jesteśmy przekonani, że dzięki tej inicjatywie, wspólnie z pozostałymi sygnatariuszami - firmami o olbrzymim doświadczeniu w telekomunikacji, będziemy mieli realny wpływ na zwiększenie dynamiki rozwoju regionalnych sieci szerokopasmowych w naszym kraju" - dodał.
Jak dodano w komunikacie, silną stroną Konsorcjum, podnoszącą wiarygodność realizacji zamierzeń jest szeroka specjalizacja uczestniczących w nim firm.
"Każdy z członków konsorcjum wnosi do przedsięwzięcia niezbędne doświadczenie oraz potencjał gwarantujący zbudowanie na czas nowych sieci, które byłby przystosowane do aktualnych potrzeb rynku a przy tym w pełni otwartych i wydajnych" - napisano w komunikacie.(PAP)
bas/ asa/