Trwa ładowanie...
d3lr81f
07-09-2016 07:57

Dirlango: Możliwe emisje akcji i obligacji własnych lub spółek portfelowych

Krynica-Zdrój, 07.09.2016 (ISBnews) - Dirlango uwzględnia w swojej strategii emisje akcji lub obligacji własnych lub spółek należących do holdingu na giełdzie, w zależności od potrzeb kapitałowych, poinformował ISBnews prezes Łukasz Wejchert. 

d3lr81f
d3lr81f

"Obecnie jest dużo możliwości rozwoju projektów technologicznych w Polsce. Aby stworzyć produkty skalowalne, potrzebny jest kapitał i jedną z dróg jest giełda. Emisje akcji czy obligacji - bo mógłby być mix - uwzględniamy zarówno w przypadku Dirlango, jak i poszczególnych spółek holdingowych. Jest to długofalowa perspektywa i żadne konkretne decyzje nie zostały obecnie podjęte" - powiedział Wejchert w rozmowie z ISBnews w kuluarach XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy.

"Giełda daje dostęp do większego kapitału, a dla inwestorów z kolei pojawia się nowa możliwość inwestowania w spółki technologiczne, które prężnie się rozwijają" - dodał prezes Dirlango.

Zaznaczył, że Dirlango to holding firm technologicznych, aktywnie rozwijanych przez menedżerów holdingu z założeniem tworzenia skalowalnych produktów. Grupa nie działa jak fundusz venture capital, gdyż niektóre spółki portfelowe nie są przewidziane do sprzedaży.

W skład grupy wchodzą m.in. Netsprint, iTaxi, czy Virgin Mobile Polska.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d3lr81f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lr81f