Dlatego wózki sklepowe często są zepsute. Znaleźli przyczynę
Wózek sklepowy hamuje lub samowolnie odjeżdża w inną stronę? To częsty problem wiążący się z wypadem na większe zakupy. Amerykanie zidentyfikowali przyczynę takich sytuacji.
Wielu konsumentów narzeka na wózki sklepowe, które utrudniają szybkie poruszanie się po sklepie. Zdaniem niektórych jest to celowy zabieg mający na celu zwiększenie sprzedaży - informuje CNN.
Jak wyjaśnia Alex Poulson, dyrektor ds. sprzedaży w R.W Rogers, która dostarcza wózki sklepowe do większości amerykańskich sieci, przyczyną zepsutych wózków są oszczędności supermarketów, które wymieniają je tylko wtedy, gdy są całkowicie zużyte. Niewłaściwe traktowanie przez klientów również pogarsza ich stan.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Sprzedaje auta za miliony! "Tesli mi nie szkoda, traktuję ją jak lodówkę" - Robert Michalski #18
Sklepowe wózki. Dlaczego często są zepsute?
Najczęściej niesprawne lub mało sprawne wózki można spotkać w sklepach z żywnością. Wózki w sklepach spożywczych są często wyprowadzane na zewnątrz, gdzie są narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Najlepiej byłoby, żeby taki sprzęt używać tylko wewnątrz sklepu. Wtedy taki wózek jest w stanie przetrwać 5-6 lat. Z kolei w sklepie całodobowym wytrzyma nie dłużej niż 2-3 lata.
- Ale winni są też producenci, którzy często nieprawidłowo montują kółka. Jeśli jedno z nich nie jest właściwie umocowane, podnosi się i w efekcie dwa kółka nie dotykają ziemi w tym samym czasie i wózek robi się niesterowalny - mówi Alex Poulson cytowany przez CNN.
Alex Poulson chwali sieci europejskie, a w szczególności Lidla i Aldi, za wprowadzenie systemu, który dyscyplinuje konsumentów w kwestii zwracania wózków. Chodzi o użyciu żetonu lub monety do odblokowania wózka.
- W ten sposób wózki są pozostawiane tam, gdzie ich miejsce, a nie w szczerym polu. Nie zasypuje ich śnieg, nie wywraca wiatr. Nie potrzeba też angażować pracowników, którzy zajmują się tylko odprowadzaniem wózków na miejsce - uważa Poulson cytowany przez serwis.
Sklepy szukają tanich rozwiązań
Jak wyjaśnia Poulson, dobrym rozwiązaniem byłoby stosowanie gumowych kółek w wózkach. Jednak wiele sieci wybiera tańsze części, ponieważ cena początkowa jest zazwyczaj wyższa w przypadku trwalszych materiałów. - Niestety jest tak, że dzisiaj wszyscy oszczędzają, więc sklepy szukają jak najtańszych wózków. W efekcie wydają na nie więcej, bo taki sprzęt psuje się częściej - wskazuje Alex Poulson serwisowi.