Trwa ładowanie...

Dłużnik niejedno ma imię. Najczęściej Anna i Krzysztof

Zobacz najnowsze statystyki Krajowego Rejestru Długów.

Share
Dłużnik niejedno ma imię. Najczęściej Anna i Krzysztof
Fot: wavebreakmedia/Shutterstock
d3mt583

Krzysztof i Anna to nie tylko dość popularne imiona w Polsce. To również imiona, których właściciele najczęściej widnieją w bazie dłużników administrowanej przez Krajowy Rejestr Długów. W sumie imiennicy Krzysztofów zalegają już prawie na miliard złotych, a wszystkie zadłużone Anny mają do oddania swoim wierzycielom nieco ponad 370 milionów złotych.

Nadanie dziecku imienia to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej rodziny. Kim będzie Janek, na kogo wyrośnie Agnieszka, zastanawiają się często młodzi rodzice. Pod uwagę bierze się tradycje rodzinne i to, z czym kojarzy się dane imię. Niektóre szczególnie mogą wiązać się z długami.

Dłużniczkami zostają najczęściej panie o imionach: Anna, Katarzyna, Agnieszka i Małgorzata. W bazie danych KRD jest kilkadziesiąt tysięcy wpisów o tak nazywających się osobach. Z kolei liczba dopisanych do bazy dłużników pań o imieniu Anna grubo już przekroczyła sto tysięcy wpisów. Wśród najbardziej zadłużonych imion męskich królują: Krzysztof, Piotr, Tomasz i Andrzej. W ich przypadku liczba dłużników za każdym razem przekracza sto tysięcy wpisów.

d3mt583

Najbardziej "zadłużone" imiona to raczej te klasyczne, polskie. Wynika to najczęściej z faktu, że statystycznymi dłużnikami są osoby około 40-go roku życia.

Nie taka niewinna Innocenta

W bazie KRD można znaleźć nie tylko typowe imiona. Wśród "zadłużonych" są zarówno Fabiole, Eufemie jak i Bibianny. Długów nie udało się uniknąć również kilkudziesięciu Tyberiuszom i Dobiesławom. Średni dług przypadający na jednego Świętosława to aż 72 tysiące złotych. Wśród kobiet swoim wierzycielom przeciętnie najwięcej do oddania mają Klotyldy - aż 43 tysiące złotych. Patrząc na te dane nietrudno jest dojść do wniosku, że lepiej jest uważać podczas wertowania słownika imion.

Urzędy Stanu Cywilnego od lat publikują rankingi najpopularniejszych imion. Spoglądając tylko na statystyki ze stolicy, można uspokoić tych rodziców, którzy nazywają swoje pociechy właśnie według tego klucza. Zarówno Zofie, Zuzanny, jak i Julie, które są w tym momencie najczęściej nadawane małym dziewczynkom oraz chłopcy o imionach Jan, Antoni czy Jakub nie pojawiają się wśród tych najbardziej obciążonymi długami imion.

d3mt583

Podziel się opinią

Share
d3mt583
d3mt583