Trwa ładowanie...
d97zzsq

DM BDM obniża rekomendację Śnieżki do "sprzedaj", podnosi wycenę do 45,4 zł

25.10. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BDM, w raporcie z 21 października, obniżyli rekomendację Śnieżki do "sprzedaj" z "redukuj". jednocześnie podwyższyli cenę docelową jednej akcji...

Share
d97zzsq

25.10. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BDM, w raporcie z 21 października, obniżyli rekomendację Śnieżki do "sprzedaj" z "redukuj". jednocześnie podwyższyli cenę docelową jednej akcji spółki do 45,4 zł z 43 zł wcześniej.

Rekomendacja została wydana przy kursie 58,5 zł. W czwartek na zamknięciu sesji giełdowej wynosił on 55 zł.

Analitycy DM BDM zauważyli, że kurs akcji spółki wspiął się na nowe szczyty wraz z pozytywnym sentymentem do spółek budowlanych i okołobudowlanych, a także po dobrych wynikach za III kwartał 2013 r. Akzo Nobel.

"Naszym zdaniem inwestorzy nie uwzględniają rosnącej w ostatnich miesiącach presji na ceny farb na rynku polskim oraz słabej koniunktury na rynkach wschodnich (m.in. PMI dla przemysłu rosyjskiego poniżej 50 pkt. przez ostatnie trzy miesiące). Ceny bieli tytanowej ustabilizowały się na niskich poziomach, jednocześnie producenci próbują wprowadzać już od kilku miesięcy podwyżki (...)" - czytamy w raporcie.

d97zzsq

Ich zdaniem, w najbliższych kwartałach Śnieżce będzie trudno o pozytywne dynamiki wyników ze względu na wysoką bazę oraz presję na ceny farb.

"Spodziewamy, że II połowa 2013 r. będzie słabsza od naszych wcześniejszych założeń, tym samym obniżamy prognozy na 2013 rok. Spółka jest obecnie handlowana na poziomie EV/EBITDA'13=11,0x, co czyni ją jednym z najdroższych przedstawicieli branży producentów materiałów budowlanych na GPW" - napisali analitycy.

"Zniwelowane zostało już w zasadzie dyskonto z jakim spółka była handlowana do amerykańskich producentów farb. Uważamy, że premia w stosunku do krajowych spółek z branży materiałów budowlanych (za wysoką stopę dywidendy i przejrzystość) jest w części uzasadniona, ale nie na aż tak wysokim poziomie. Uważamy obecne poziomy cenowe za atrakcyjne do sprzedaży akcji spółki" - dodali.

Analitycy DM BDM poinformowali, że wzrost ceny docelowej wynika głównie z wyższej wyceny porównawczej.

Prognozują, że w tym roku spółka wypracuje 40,6 mln zł zysku netto, 53,9 mln zł zysku operacyjnego i 578,7 mln zł przychodów. (PAP)

jow/ asa/

d97zzsq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d97zzsq
d97zzsq