Trwa ładowanie...
d27ic6z

DM BDM obniżył cenę docelową dla Agory do 8,77 zł, podtrzymał "akumuluj"

08.08. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BDM, w raporcie z 6 sierpnia, obniżyli cenę docelową dla akcji Agory do 8,77 zł z 10,39 zł. Jednocześnie podtrzymane zostało zalecenie...
Share
d27ic6z

08.08. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BDM, w raporcie z 6 sierpnia, obniżyli cenę docelową dla akcji Agory do 8,77 zł z 10,39 zł. Jednocześnie podtrzymane zostało zalecenie "akumuluj".

Rekomendacja została wydana przy cenie 7,8 zł za akcję spółki, a w środę około 14.10 akcje Agory wyceniano na 8,17 zł.

"W oparciu o nasze założenia zalecamy powolne wykorzystanie obecnego negatywnego sentymentu do spółki. Obniżamy cenę docelową do 8,77 zł/akcję i podtrzymujemy zalecenie +akumuluj+. Zwracamy jednocześnie uwagę, że w krótkim terminie ryzykiem będą słabe wyniki, prawdopodobna konieczność dokonania przez spółkę rewizji in minus prognoz dla rynku reklamy oraz perspektywa w IV kw. 2012 r., podobnie jak to miało miejsce w IV kw. 2011 r., odpisów z tytułu utraty wartości aktywów, co spowoduje, że ostatecznie Agora może zamknąć 2012 rok ze stratą netto" - napisano w raporcie.

d27ic6z

"Spółka obecnie już jednak należy do jednych z najgorszych inwestycji pod względem stóp zwrotu w obszarze mediów na GPW. Dlatego liczymy, że potencjał dalszych spadków jest już istotnie ograniczony. W średnim terminie dostrzegamy z kolei szansę na poprawę klimatu inwestycyjnego, gdyż dalsza erozja wyników w segmencie prasa codzienna powinna być już zneutralizowana w innych obszarach biznesowych. Takie założenia bazują na istotnej poprawie w segmencie kino i na dalszym wzroście segmentu internet" - dodano.(PAP)

kam/ osz/

d27ic6z

Podziel się opinią

Share
d27ic6z
d27ic6z