Trwa ładowanie...
dsrlegl

DM BDM podniósł wycenę Bytomia do 2,77 zł, nadal rekomenduje 'redukuj'

Warszawa, 22.12.2015 (ISBnews) - Analitycy Domu Maklerskiego BDM podnieśli cenę docelową dla akcji spółki Bytom do 2,77 zł z 2,7 zł i podtrzymali rekomendację "redukuj", wynika z raportu datowanego na 18 grudnia.

Share
dsrlegl

Rekomendacja została wydana przy cenie za akcję 3,05 zł. We wtorek ok. 11:30 kurs wynosił 2,92 zł.

"Akcje Bytomia były jedną z najlepszych propozycji z branży odzieżowej w mijającym roku. Zarząd zrealizował wcześniejsze zapowiedzi dotyczące rozbudowy sieci oraz oczekiwanych wyników finansowych (in plus zadziałała m.in. relatywnie mała ekspozycja na USD), które jednocześnie znacząco przebiły założenia programu motywacyjnego. Dodatkowo spółka widząc utrzymującą się dobrą koniunkturę w segmencie oraz miejsce na rynku zwiększyła docelową powierzchnię sieci do ponad 12 tys. m2. Uważamy jednak, że większość pozytywnych aspektów jest już uwzględniona w cenie akcji" - czytamy w raporcie.
Wskaźniki dla Bytomia są obecnie znacznie wyższe niż w przypadku pozostałych mniejszych detalistów (oprócz Vistuli).

"Uwzględniając powyższe czynniki decydujemy się na ustalenie ceny docelowej na poziomie 2,77 zł/akcję i podtrzymanie zalecenia redukuj" - czytamy także.

Analitycy DM BDM prognozują, że zysk netto spółki wyniesie 13,7 mln zł w 2015 r., przy przychodach na poziomie 131 mln zł.

(ISBnews)

dsrlegl

Podziel się opinią

Share
dsrlegl
dsrlegl