Trwa ładowanie...
dmp5b4a

DM BDM rekomenduje "redukuj" PKN Orlen, cena docelowa 45,2 zł

07.02. Warszawa (PAP) - Analitycy Domu Maklerskiego BDM, w raporcie z 4 lutego, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla PKN Orlen od zalecenia "redukuj". Cenę docelową jednej akcji...

Share
dmp5b4a

07.02. Warszawa (PAP) - Analitycy Domu Maklerskiego BDM, w raporcie z 4 lutego, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla PKN Orlen od zalecenia "redukuj". Cenę docelową jednej akcji spółki wyznaczyli na 45,2 zł.

Rekomendacja została wydana przy kursie 50,7 zł, a w środę na zamknięciu sesji za papier koncernu płacono 47,8 zł.

"Bilans spółki jest obecnie dużo zdrowszy niż kilka lat temu (na koniec 2012 roku wskaźnik dług netto/oczyszczona EBITDA LIFO szacujemy na 1,3x). Zarząd spółki wysłał rynkowi komunikat, że Orlen staje się spółką dywidendową. Jednak na pierwszym miejscu stawiane jest bezpieczeństwo finansowe oraz uzyskanie dobrych ocen ze strony agencji ratingowych (chęć zdywersyfikowania finansowania), co może wpłynąć na wysokość rekomendowanej dywidendy" - wskazują analitycy DM BDM.

dmp5b4a

Ich zdaniem, obok odpisów na Unipetrol, wyniki za IV kwartał 2012 r. rozczarowują pod względem przepływów z działalności operacyjnej.

"Obecnie nie dostrzegamy wyraźnych fundamentalnych przesłanek do zwiększania ekspozycji na spółkę. Prezentowane w 2012 roku wyniki w segmencie rafineryjnym nie były tak dobre, jak wskazywały na to marże modelowe, co wygląda niekorzystnie przy założeniu słabszego otoczenia makro w 2013 roku w tym zakresie" - napisano w raporcie.

"Jednocześnie w ostatnich miesiącach poprawiła się sytuacja w sektorze petrochemicznym. W długim terminie oczekujemy jednak presji na marże tradycyjnych producentów bazujących na ropie ze strony niskokosztowych fabryk z USA i Bliskiego Wschodu" - dodano. (PAP)

jow/ asa/

dmp5b4a

Podziel się opinią

Share
dmp5b4a
dmp5b4a