Trwa ładowanie...
d9qm1g3
d9qm1g3

DM BOŚ wycenia i2 Development po IPO na 29,6-35,3 zł na akcję

Warszawa, 05.04.2016 (ISBnews) - Dom Maklerski BOŚ szacuje wartość i2 Development po przeprowadzonej ofercie publicznej w  przedziale od 29,6 zł na akcję w wycenie metodą porównawczą do 35,3 zł na akcję w wycenie metodą DCF FCFF, wynika z raportu brokera datowanego na 4 kwietnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d9qm1g3

"Bank ziemi spółki pozwala na realizację inwestycji na ponad 1 600 mieszkań i ok. 30 000 m2 (część w trakcie realizacji) w latach 2016-2018. Prognozujemy, iż ekonomiczna (gotówkowa) marża brutto na sprzedaży mieszkań w latach 2016, 2017 i 2018 będzie oscylować w okolicy 50%. Szacujemy, iż kapitał własny spółki powinien się podwoić w ciągu najbliższych pięciu lat (przy założeniu braku dywidend)" - czytamy w raporcie.
i2 Development jest wiodącym deweloperem realizującym inwestycje w ścisłym centrum Wrocławia. Spółka realizuje niewielkie projekty mieszkaniowe w standardzie premium, na których uzyskuje ponadprzeciętne marże dzięki niskim kosztom realizacji poprzez wykorzystanie własnego biura architektonicznego, własnej firmy budowlanej i centralizacji zakupów materiałów budowlanych.

"Poprzez sprzedaż 2 mln nowych akcji spółka pragnie pozyskać środki na rozwój projektów na gruntach w większości już zakupionych. Oceniamy, iż większość działań, z którymi wiążą się ryzyka realizacji tych projektów, została już przeprowadzona z sukcesem, a okres do odzyskania gotówki wraz z zyskiem jest relatywnie krótki" - ocenia DM BOŚ.

Koniunktura na rynku nieruchomości mieszkaniowych jest bardzo dobra już od kilku lat i jak na razie na horyzoncie nie widać zagrożeń, które miałyby to zmienić. Od II kw. 2013 r. deweloperzy sukcesywnie zwiększają sprzedaż mieszkań. W ocenie brokera, niskie stopy procentowe i relatywnie wysoka rentowność najmu z jednej strony i spore niedobory mieszkań z drugiej powinny wspierać dobrą koniunkturę w tym sektorze jeszcze przez kilka kolejnych lat.

d9qm1g3

"Oceniamy, iż największe ryzyka dla oszacowanej przez nas wartości i2 Development stanowią: niekorzystne tendencje demograficzne (emigracja i starzejące się społeczeństwo), niekorzystne dla spółki zmiany w prawie podatkowym, ewentualne podwyżki stóp procentowych i potencjalne ograniczenie akcji kredytów hipotecznych przez banki" - podano również.

DM BOŚ jest oferującym akcji i2 Development w IPO. Oferta publiczna do 2 mln akcji i2 Development, z której oczekiwane wpływy wyniosą do 58 mln zł, rozpocznie się podaniem przedziału cenowego lub ceny maksymalnej 11 kwietnia. Budowa księgi popytu dla inwestorów w transzy inwestorów instytucjonalnych odbędzie się 12-13 kwietnia. Podanie do publicznej wiadomości ceny emisyjnej oraz ostatecznej liczby oferowanych akcji serii B w poszczególnych transzach planowane jest na 13 kwietnia. Przyjmowanie zapisów potrwa w dniach 14-19 kwietnia.

(ISBnews)

d9qm1g3

Podziel się opinią

Share
d9qm1g3
d9qm1g3