Trwa ładowanie...
d2kzb5o
27-11-2015 08:14

DM BOŚ zawiesił wydawanie rekomendacji dla akcji Integer.pl

Warszawa, 27.11.2015 (ISBnews) - Analitycy DM BOŚ zawiesili wydawanie rekomendacji dla akcji Integer.pl, podał broker w raporcie datowanym na 19 listopada przy kursie 90,5 zł. 

d2kzb5o

"Z uwagi na brak niezbędnych danych, nie jesteśmy w stanie dostarczyć miarodajnych długoterminowych prognoz wyników finansowych dla spółki i w konsekwencji nie możemy przedstawić rzetelnej wyceny walorów Integer.pl. Dlatego też zdecydowaliśmy się zawiesić wydawanie rekomendacji dla spółki. Nie wykluczamy powrotu do analizowania Integer.pl, jeśli sytuacja ulegnie zmianie i umożliwi nam sporządzenie wiarygodnych prognoz finansowych" - podano w raporcie.

Analitycy wskazują, że na skutek szybkiego tempa rozwoju struktura Grupy stała się bardziej złożona, ale za rozwojem nie podążyły niektóre kluczowe wskaźniki efektywności, w szczególności (i) wskaźnik ARPU usług paczkowych, (ii) wskaźnik ARPU segmentu pocztowego (w rozbiciu na różne typy listów), (iii) wolumen dostarczonych paczek (w krajach, gdzie Integer prowadzi działalność), (iv) wolumen sprzedanych Paczkomatów, oraz (v) niektóre pozycje kosztowe, w szczególności odnoszące się do inwestycji na dużą skalę mających na celu rozwój nowych usług w Polsce i przede wszystkim za granicą.

Niemniej broker stwierdził, że spółka charakteryzuje się interesującą strategią inwestycyjną, zakładającą: (i) przyspieszenie dalszego rozwoju projektu easyPack oraz (ii) odporny model biznesowy (napływ klientów niezadowolonych z usług Poczty Polskiej oraz rozszerzenie działalności). Spółka rozszerzyła zakres działalności w dwojaki sposób, poprzez ekspansję zagraniczną na rynki Wlk. Brytanii, Włoch, Francji, Kanady, Rosji, Czech, Słowacji, Ukrainy i Węgier, oraz powiększenie pakietu świadczonych usług (np. o usługi kurierskie w Polsce).

(ISBnews)

d2kzb5o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kzb5o