Trwa ładowanie...
d4jesy1

DM BZ WBK obniżył cenę docelową Asseco P. do 50,8 zł, podwyższył rekomendację do "kupuj"

24.05. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 21 maja, obniżyli cenę docelową dla akcji Asseco Poland o wartość dywidendy do 50,8 zł z 53 zł oraz podwyższyli...

d4jesy1
d4jesy1

24.05. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 21 maja, obniżyli cenę docelową dla akcji Asseco Poland o wartość dywidendy do 50,8 zł z 53 zł oraz podwyższyli rekomendację dla spółki do "kupuj" z "trzymaj".

"Wyniki za I kw.'12 okazały się lepsze od naszych prognoz - Asseco udało się zwiększyć marżę z działalności w Polsce oraz rozszerzyć skalę działalności w Izraelu. Pomimo faktu, że rynek IT jest obecnie trudny, a aktywność ze strony sektora publicznego niewielka, Asseco utrzymało swoją efektywność operacyjną. Formula Systems radzi sobie w naszej ocenie całkiem nieźle i spodziewamy się dalszej poprawy jej wyników, głównie dzięki nabytym spółkom i trwającego procesu restrukturyzacji. Co więcej, nowo kupione ZETO Łódź powinno wzmocnić wyniki w tym roku, a kilka nowych akwizycji wciąż czeka na dokończenie" - napisano w raporcie.

"Jest jednak pewne ryzyko związane z Sygnity oraz zakupami spółek w Rosji, które mogą pochłonąć do 0,5 mld zł gotówki. Mając to na uwadze, podtrzymujemy nasze postrzeganie Asseco jako spółki zasobnej w gotówkę z licznymi usterkami do naprawy oraz solidnymi fundamentami w postaci zadowalających zysków, polityką dywidendy, a także silną pozycją na rynkach polskim i izraelskim" - dodano.

Raport wydano przy kursie 44 zł, a w czwartek o godz. 12.00 za jedną akcję spółki płacono 44,53 zł.(PAP)

gsu/ ana/

d4jesy1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jesy1