Trwa ładowanie...
d3c8qos

DM BZ WBK zaleca sprzedaż akcji Netii

30.09. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 27 września wydali rekomendację "sprzedaj" dla Netii. Cena docelowa akcji spółki została ustalona na 4,25...

d3c8qos
d3c8qos

30.09. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 27 września wydali rekomendację "sprzedaj" dla Netii. Cena docelowa akcji spółki została ustalona na 4,25 zł.

Rekomendacja DM BZ WBK dla Netii była zawieszona od 21 grudnia 2012 roku.

Obecny raport wydano przy kursie 4,97 zł.

Paweł Puchalski, analityk DM BZ WBK uważa, że chociaż na pierwszy rzut oka Netia wydaje się dobrą inwestycją, to przy bliższym przyjrzeniu się atrakcyjność spółki maleje.

d3c8qos

"Prognoza dla liczby klientów na 2013 rok została w zaledwie ośmiu miesięcy ścięta o 5 proc., co w połączeniu ze spadkowym trendem w średnich miesięcznych przychodach na użytkownika, sprawia, że perspektywa przychodów spółki nie jest dobra" - napisał w raporcie.

Analityk spodziewa się, że w dłuższym terminie nakłady inwestycyjne Netii będą zbyt małe, by utrzymać przewagę konkurencyjną firmy. Puchalski oczekuje, że zysk EBITDA oraz przepływy pieniężne Netii osiągną szczyt w 2013 roku, po czym spółka może stać się najszybciej kurczącym się europejskim telekomem.

Autor raportu dodał jednocześnie, że scenariusz przejęcia Netii jest w jego ocenie nadal możliwy. (PAP)

kuc/ ana/

d3c8qos
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c8qos