Trwa ładowanie...
d1a3haa
d1a3haa

DM BZ WBK zamierza zrealizować co najmniej 5 IPO do końca roku

19.07. Warszawa (PAP) - DM BZ WBK planuje przeprowadzić przynajmniej 5 pierwotnych ofert akcji w II półroczu 2011 r.. Ich wartość może wynieść od 50 mln złotych do kilkuset...
Share
d1a3haa

19.07. Warszawa (PAP) - DM BZ WBK planuje przeprowadzić przynajmniej 5 pierwotnych ofert akcji w II półroczu 2011 r.. Ich wartość może wynieść od 50 mln złotych do kilkuset milionów dolarów - poinformował BZ WBK w komunikacie prasowym.

Tomasz Ciborowski, dyrektor departamentu IPO i Nowych Emisji Obszaru Rynków Kapitałowych BZ WBK zapowiedział, że oferty mają dotyczyć spółek branży węglowej, rolnej, internetowej, dystrybucyjnej oraz produkcyjnej.

W I półroczu 2011 r. BZ WBK przeprowadził 6 transakcji IPO.

d1a3haa

Eksperci z BZ WBK szacują, że w 2011 r. na GPW wejdzie co najmniej tyle spółek, co w poprzednim. "Sytuację na rynku IPO można opisać krótko: było ciekawie, jest ciekawie i powinno nadal być ciekawie" - ocenia Ciborowski.

Jego zdaniem całkowita liczba IPO w 2011 r. powinna wynieść od 45 do 50 ofert.

Zdaniem specjalistów z BZ WBK dokładna liczba IPO zależeć będzie od czynników zewnętrznych.

"[..] część firm zweryfikuje swoje zamiary pozyskania kapitału przez giełdę - nie tyle ze względu na własną sytuację biznesową, co ze względu na sytuację makroekonomiczną i ostrożność inwestorów, która przekłada się na wyższe ryzyko nieuzyskania satysfakcjonującej ceny w ramach IPO" - uważa Piotr Wiła, zastępca dyrektora Obszaru Rynków Kapitałowych BZ WBK.(PAP)

mso/ osz/

d1a3haa

Podziel się opinią

Share
d1a3haa
d1a3haa