Trwa ładowanie...
d1gj0f1

DM IDM może po decyzji Sądu Apelacyjnego rozpocząć wprowadzanie do obrotu akcji serii K

10.04. Warszawa (PAP) - DM IDM może rozpocząć dematerializację akcji serii K i ich dopuszczenie do obrotu na GPW, po tym jak w środę Sąd Apelacyjny w Krakowie uchylił ostatnie...

d1gj0f1
d1gj0f1

10.04. Warszawa (PAP) - DM IDM może rozpocząć dematerializację akcji serii K i ich dopuszczenie do obrotu na GPW, po tym jak w środę Sąd Apelacyjny w Krakowie uchylił ostatnie postanowienie Sądu Okręgowego, które blokowało spółce pełne wykonanie uchwał walnego zgromadzenia z września 2012 roku - podał DM IDM w komunikacie prasowym.

"Sąd Apelacyjny zgodził się z naszą argumentacją i uchylił wszystkie postanowienia Sądu Okręgowego, które uniemożliwiały wprowadzenie akcji serii K do obrotu. Liczymy, że już niedługo wszyscy inwestorzy, którzy wsparli spółkę kapitałowo będą mogli swobodnie dysponować swoimi akcjami oraz wykonywać inne prawa przysługujące akcjonariuszom" - powiedział Rafał Abratański, wiceprezes DM IDM, cytowany w komunikacie.

Do obrotu ma zostać wprowadzonych 416,65 mln akcji serii K spółki. Łącznie w obrocie znajdowało się będzie 634,8 mln akcji DM IDM.

W środę Dom Maklerski IDM otrzymał postanowienie wydane przez Sąd Apelacyjny w Krakowie o uchyleniu postanowienia Sądu Okręgowego nakazującego wstrzymanie wykonania uchwały nr 4 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia DM IDM z dnia 18 września 2012 roku w sprawie emisji podporządkowanych obligacji zamiennych na akcje.

d1gj0f1

Walne zgromadzenie DM IDM przyjęło 18 września 2012 r. uchwałę o emisji obligacji zamiennych na akcje. W jej efekcie broker pozyskał 50 mln zł, które umożliwiły m.in. spłatę części zadłużenia i odbudowanie bazy kapitałowej. Uchwała ta została jednak zaskarżona przez dwóch akcjonariuszy spółki, i Sąd Okręgowy zablokował jej pełne wykonanie jako zabezpieczenie roszczeń powodów.

Sąd Apelacyjny uwzględnił jednak argumentację DM IDM zawartą w zażaleniach na decyzje Sądu Okręgowego i uchylił trzy spośród czterech wydanych postanowień oraz zmienił czwarte, odrzucając w całości wniosek akcjonariusza o zabezpieczenie roszczenia. (PAP)

kuc/ asa/

d1gj0f1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gj0f1