Trwa ładowanie...
d36un3h

DM mBanku rekomenduje "kupuj" Energę, cena docelowa 19,9 zł

29.01. Warszawa (PAP) - Analitycy DM mBanku, w raporcie z 23 stycznia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Energi od zalecenia "kupuj", wyznaczając cenę docelową jednej akcji na...

Share
d36un3h

29.01. Warszawa (PAP) - Analitycy DM mBanku, w raporcie z 23 stycznia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Energi od zalecenia "kupuj", wyznaczając cenę docelową jednej akcji na 19,9 zł.

Raport wydano przy cenie 16,6 zł za akcję, a w środę ok. godz. 16.00 kurs wynosił 16,08 zł.

"Energa to zintegrowany pionowo koncern energetyczny, ale kluczowym obszarem jego działalności pozostaje regulowana dystrybucja energii, która generuje 70 proc. strumienia EBITDA. Spółka oferuje również dodatnią ekspozycję na ceny energii i CO2 poprzez relatywnie wysoki na tle sektora udział produkcji energii z odnawialnych źródeł" - napisali analitycy w raporcie.

d36un3h

Przypomnieli, że plany inwestycyjne grupy koncentrują się na wspomnianych obszarach i w obecnych warunkach zarząd nie planuje uruchamiania dużych projektów w generacji konwencjonalnej.

"Bezpieczny bilans i zrównoważone przepływy pieniężne w kolejnych latach gwarantują realizację atrakcyjnej polityki dywidendowej, co również powinno pozytywnie wyróżniać spółkę na tle konkurencji. Wartość koncernu szacujemy na 19,90 zł za akcję i wydajemy rekomendację +kupuj+" - dodali.

DM mBanku prognozuję, że Energa wypracuje w tym roku 758,6 mln zł zysku netto, ok. 1,19 mld zł zysku EBIT oraz 10,8 mld zł przychodów. (PAP)

jow/ asa/

d36un3h

Podziel się opinią

Share
d36un3h
d36un3h