Trwa ładowanie...
d1m99at
d1m99at

DM Millennium obniżył cenę docelowa PKO BP do 41 zł, podtrzymał "kupuj"

12.03. Warszawa (PAP) - Analitycy DM Millennium, w raporcie z 5 marca obniżyli cenę docelową dla akcji PKO BP do 41 zł z 41,50 zł, podtrzymując jednocześnie rekomendację...
Share
d1m99at

12.03. Warszawa (PAP) - Analitycy DM Millennium, w raporcie z 5 marca obniżyli cenę docelową dla akcji PKO BP do 41 zł z 41,50 zł, podtrzymując jednocześnie rekomendację "kupuj".

Rekomendację wydano przy cenie 34,5 zł za akcję.

Zdaniem analityków obecna, niska giełdowa wycena PKO BP wynika z zapowiedzi sprzedaży części akcji przez Skarb Państwa.

d1m99at

"Wcześniej spodziewaliśmy się, że do transakcji nie dojdzie przed osiągnięciem przez cenę akcji PKO BP poziomu 40 zł, jednak ostatnia sprzedaż pakietu PGE wydaje się sugerować, że Skarb Państwa w swoich działaniach kieruje się obecnie wyłącznie potrzebami budżetowymi, a nie wyceną sprzedawanych aktywów. Nie spodziewamy się w związku z tym silnych wzrostów ceny akcji PKO BP przed transakcją" - napisali w raporcie.

"Wyceniając jeden walor PKO BP na 41,0 zł w dalszym ciągu rekomendujemy kupno walorów PKO BP, licząc na wzrosty po jej zakończeniu" - dodali.

Ponadto analitycy DM Millennium pozytywnie ocenili w rekomendacji ostatnie wyniki finansowe banku. Zwrócili uwagę na nieco niepokojący, ich zdaniem, silny wzrost odpisów na rezerwy, który wyróżnia PKO BP na tle innych banków.

"(...) Być może jest to efekt przeglądu portfela pod koniec roku i utworzenia większych rezerw, tym bardziej, że wynik całoroczny nawet po tej operacji pozostaje imponujący" - dodali. (PAP)

kuc/ asa/

d1m99at

Podziel się opinią

Share
d1m99at
d1m99at