Trwa ładowanie...
d198s91
23-11-2016 14:25

Do 200 tys. zł dla startupów w programie z udziałem PGNiG

Nawet 200 tys. zł dofinansowania mogą otrzymać startupy, które wezmą udział w programie akceleracyjnym z udziałem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa -poinformowała w środowym komunikacie gazowa spółka.

d198s91

Akcelerator MIT Enterprise Forum znalazł się wśród 10 nagrodzonych przez PARP w ramach rządowego programu Start In Poland. Startupy, które chciałyby wziąć udział w pierwszej rundzie akceleracji mają czas na zgłoszenie do 7 grudnia 2016 r.

O 60 mln zł w konkursie Scale Up rywalizowało 61 akceleratorów z udziałem dużych przedsiębiorstw. Wśród 10 wybranych jest program akceleracyjny realizowany przez MIT Enterprise Forum Poland (MITEF) wraz z PKO Bankiem Polskim, PGNiG, KGHM Cuprum oraz Grupą Adamed.

Każdy z realizowanych programów akceleracyjnych obejmie wsparciem minimum 20 startupów, a najlepsze mogą liczyć nawet na 200 tys. zł dofinansowania. W ramach MITEF Poland młode, innowacyjne mikro- i małe przedsiębiorstwa będą miały szansę na przetestowanie swoich pomysłów, wykorzystując zaplecze eksperckie partnerów akceleratora, a także ich laboratoria i zaplecze technologiczne. Dzięki temu startupy zyskają możliwość sprawdzenia swoich projektów w naturalnym dla nich środowisku przed komercjalizacją.

Jak powiedział, cytowany w środowym komunikacie, wiceprezes ds. rozwoju PGNiG Łukasz Kroplewski, zadaniem spółki w akceleratorze jest sprawdzenie projektów pod kątem działalności biznesowej spółek z grupy kapitałowej PGNiG. "Jestem przekonany, że współpraca zaowocuje wdrożeniami, a dla wszystkich startupów już sama możliwość wykorzystania naszej bazy technicznej będzie ciekawym poligonem doświadczalnym" - podkreślił.

d198s91

Firmy współtworzące program akceleracyjny przygotowały wyspecjalizowane ścieżki akceleracji odpowiednie do branży, którą reprezentują. Let's fintech with PKO Bank Polski to propozycja dla startupów z branży finansowej. Ścieżkę Zdrowie przygotowała Grupa Adamed. Za ścieżkę surowcową odpowiada KGHM Cuprum. PGNiG jest partnerem strategicznym ścieżki Energia. W tej części akceleracji zaoferuje startupom swoje laboratoria, dostęp do niektórych baz danych, oraz infrastrukturę produkcyjną. W tworzenie ścieżki zaangażowane zostały spółki: PGNiG, PGNiG Obrót Detaliczny, PGNiG TERMIKA, Polska Spółka Gazownictwa, Exalo Drilling oraz PGNiG Technologie. Grupa kapitałowa poszukuje projektów nowych technologii w obszarach dotyczących poszukiwania węglowodorów, dystrybucji gazu, sprzedaży energii i relacji z klientami, produkcji ciepła, energii rozproszonej oraz LNG/CNG.

Jak napisano, w dwóch rundach akceleracji MITEF Poland chciałby wybrać 50 startupów do wszystkich ścieżek. Niezależnie od grantów finansowych dla najlepszych startupów, 10 z nich pojedzie na tzw. bootcamp do Massachusetts Institute of Technology. "W Bostonie startupy wezmą udział w warsztatach z przedsiębiorczości, spotkają się ze swoimi amerykańskimi odpowiednikami, porozmawiają z lokalnymi przedsiębiorcami i zaprezentują się potencjalnym inwestorom" - poinformowano

d198s91
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d198s91