Trwa ładowanie...
d30rg2o
most
03-09-2010 13:15

Do końca 2012 r. powstanie most na Wiśle w Kwidzynie

W połowie września rozpocznie się budowa mostu na Wiśle w Kwidzynie (Pomorskie). W piątek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz wykonawca robót, firma Budimex SA, podpisały umowę w tej sprawie. Inwestycja ma być zrealizowana do końca 2012 r.

d30rg2o
d30rg2o

Dyrektor gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad(GDDKiA), Franciszek Rogowicz powiedział PAP, że na inwestycji skorzystają przede wszystkim mieszkańcy wschodniej części województwa, położonej na prawym brzegu Wisły.

Teraz najbliższa przeprawa przez rzekę jest w Knybawie, położonej ok. 50 km od Kwidzyna. "Most skróci dojazd z Kwidzyna do Trójmiasta o połowę, z obecnych dwóch godzin do godziny" - dodał.

Sześcioprzęsłowy most o dł. 808 m. i szerokości ponad 16 m. będzie położony w ciągu drogi krajowej nr 90. Dyrektor zaznaczył, że oprócz mostu zostanie też wyremontowany 11 kilometrowy odcinek drogi nr 90. Koszt realizacji inwestycji szacowany jest na 380 mln zł.

Władze Kwidzyna i regionu od ok. 20 lat starały się o budowę mostu. Najbliższe tego typu obiekty przez Wisłę w tym rejonie są w Knybawie i w Grudziądzu. Jest to najdłuższy odcinek rzeki pozbawiony mostu.

d30rg2o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30rg2o