Trwa ładowanie...
d1gjhd7

Do końca czerwca przepisy prawne dot. energetyki jądrowej - Tusk

25.01. Warszawa (PAP) - Do 30 czerwca przyjęte zostaną wszystkie przepisy prawne konieczne do rozwoju energetyki jądrowej w Polsce - powiedział na konferencji prasowej po...

d1gjhd7
d1gjhd7

25.01. Warszawa (PAP) - Do 30 czerwca przyjęte zostaną wszystkie przepisy prawne konieczne do rozwoju energetyki jądrowej w Polsce - powiedział na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier Donald Tusk.

"Przyjęliśy ambitny, ale realistyczny plan, zgodnie z którym do końca czerwca 2011 roku przyjmiemy, we współpracy z parlamentem, wszystkie przepisy prawne niezbędne dla rozwoju i funkcjonowania energetyki jądrowej" - powiedział Tusk.

Poinformował, że następnie w drugim etapie trwać będzie ustalenie lokalizacji i zawarty zostanie kontrakt na budowę pierwszej elektrowni jądrowej.

"Nastąpi to po przyjęciu przepisów, w okresie od lipca 2011 roku do grudnia 2013 roku" - powiedział premier.

d1gjhd7

Dodał, że w latach 2014-15 wykonany będzie projekt techniczny i uzyskane będą wymagane prawem uzgodnienia, m.in. pozwolenia środowiskowe.

"Zakładamy, że od początku 2016 roku rozpocznie się cykl prac związanych bezpośrednio z inwestycją, czyli pozwolenie na budowę i budowa pierwszego bloku pierwszej elektrowni oraz rozpoczęcie budowy kolejnych bloków i elektrowni. Zakładamy, że w 2020 roku pierwszy prąd z elektrowni jądrowej powinien popłynąć" - powiedział Tusk.

W dalszej perspektywie, w latach 2020-30 projekt ma być rozbudowany o kolejne bloki.

Koszt budowy 6 tys. MW w dwóch elektrowniach atomowych może wynieść 100 mld zł.

Rząd przyjął we wtorek informację Ministerstwa Gospodarki na temat stanu prac nad Programem Polskiej Energetyki Jądrowej i informacje na temat działań podjętych przez Polską Grupę Energetyczną, planowanego inwestora elektrowni. (PAP)

pel/ pam/

d1gjhd7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gjhd7