Trwa ładowanie...
d1jfx6l

Do Płocka przypłynął reaktor do instalacji budowanej w PKN Orlen

7.10.Płock (PAP) - Na nabrzeżu Wisły w Płocku rozpoczęto we wtorek rozładunek ważącego 414 ton reaktora, najważniejszego elementu budowanej w PKN Orlen instalacji Hydroodsiarczania...

d1jfx6l
d1jfx6l

7.10.Płock (PAP) - Na nabrzeżu Wisły w Płocku rozpoczęto we wtorek rozładunek ważącego 414 ton reaktora, najważniejszego elementu budowanej w PKN Orlen instalacji Hydroodsiarczania Olejów Napędowych VII (HON VII) o zdolności produkcyjnej 2,2 mln ton rocznie.

Jak poinformowała PAP Beata Karpińska z biura prasowego płockiego koncernu, reaktor został wykonany przez włoską firmę SICES S.p.A. w ramach dostaw głównego kontraktora, którym jest TECHNIP ITALI S.p.A.á

Reaktor przypłynął drogą morską z Włoch do Gdańska, a następnie na specjalnej barce Wisłą do Płocka.

Długość reaktora to 28,37 m, a średnica 5,5 m. Zostanie on przewieziony na teren budowy specjalną 80-tonową naczepą transportową. Będzie to największa tego typu operacja w Polsce. Jej rozpoczęcie planowane jest w nocy 9 października.

d1jfx6l

Budowa instalacji HON VII, rozpoczęta na przełomie 2007-08 r., ma zakończyć się w 2009 r. Dzięki niej produkowane będą wyłącznie oleje napędowe o zawartości siarki do 10 ppm.

Podczas budowy HON VII zamontowanych zostanie ponad 100 aparatów i urządzeń, w tym także ważąca 130 ton kolumna.

Ogłaszając w 2007 r. strategię działalności PKN Orlen informował, iż planowana wysokość wydatków inwestycyjnych dla grupy kapitałowej tej spółki do 2012 r. wynieść ma łącznie 21,18 mld zł, a w segmencie rafineryjnym grupy płockiego koncernu w 2008 r. ma to być 1,73 mld zł. (PAP)

mb/ pad/ mag/ asa/

d1jfx6l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jfx6l