Trwa ładowanie...
d32vd5v
d32vd5v

Do połowy lutego 2011 roku MCI Management planuje 6 nowych inwestycji

15.11. Warszawa (PAP) - Do połowy lutego 2011 roku MCI Management planuje zrealizować 6 nowych projektów inwestycyjnych o wartości 40-85 mln zł, w tym samym czasie spółka częściowo...
Share
d32vd5v

15.11. Warszawa (PAP) - Do połowy lutego 2011 roku MCI Management planuje zrealizować 6 nowych projektów inwestycyjnych o wartości 40-85 mln zł, w tym samym czasie spółka częściowo wyjdzie z 2-3 inwestycji co ma dać 15-25 mln zł. Utworzony przez spółkę fundusz nieruchomości negocjuje z deweloperami współpracę przy projektach - poinformował na poniedziałkowym spotkaniu z dziennikarzami Tomasz Czechowicz, prezes MCI Management.

"Liczymy, że do połowy lutego zrealizujemy 6 projektów inwestycyjnych o wartości 40-85 mln zł, w tej chwili jesteśmy na różnym etapie negocjacji z poszczególnymi podmiotami" - powiedział Czechowicz.

"Z kolei w tym samym okresie chcemy częściowo wyjść z 2-3 inwestycji. Częściowe wycofanie kapitału wynika z tego, że uważamy, iż spółki te nie osiągnęły jeszcze szczytu swojej wartości" - dodał.

d32vd5v

MCI szykuje dwie spółki do debiutu giełdowego.

"Naszą intencją jest wprowadzenie spółki Telecom Media na GPW. Prospekt emisyjny nie jest jeszcze złożony w KNF, ale trwają nad nim prace. Z kolei Genomed na początku 2011 roku, prawdopodobnie już w I kwartale, trafi na rynek NewConnect" - poinformował.

W podobnej perspektywie czasu MCI planuje uruchomienie dwóch nowych funduszy.

"Jeden z nich będzie funduszem inwestującym w czyste technologie, drugi inwestującym w otoczeniu sektora finansowego i publicznego" - powiedział.

d32vd5v

MCI podwyższył prognozę zysku netto w 2010 roku do 78 mln zł z 67 mln zł.

"Podwyższenie prognoz wynika głównie z aktualizacji wartości ABC Daty oraz wyceny naszych funduszy. Podwyższona prognoza nadal jest konserwatywna i nie wykluczam, że wynik całego roku będzie od niej lepszy" - powiedział Czechowicz.

W III kwartale 2010 roku MCI miało 35,98 mln zł zysku netto.

Spółka utworzyła fundusz MCI Immo Ventures, ponieważ wierzy we wzrost wartości nieruchomości.

d32vd5v

"Zdecydowaliśmy się na inwestycje w nieruchomości, ponieważ ten rynek ciągle jest niedowartościowany, sytuacja jest podobna do tej z branży internetowej po bańce z 2001 roku" - powiedział prezes.

"Liczymy na wzrost wartości wynikający z ograniczonej ilości projektów deweloperskich" - dodał.

Prezes dodał, że prowadzone są negocjacje z deweloperami mające doprowadzić do współpracy przy realizacji inwestycji. (PAP)

jru/ ana/

d32vd5v

Podziel się opinią

Share
d32vd5v
d32vd5v