Trwa ładowanie...
d1t9uq8

Dolnośląskie/ Nowe tereny pod inwestycje w wałbrzyskiej strefie

Do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park" zostaną włączone nowe treny pod inwestycje o powierzchni ponad 150 ha. Dzięki poszerzeniu strefy w ciągu kilku lat ma powstać ponad 4,4 tys. miejsc pracy.

Share
d1t9uq8

We wtorek Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie o poszerzeniu strefy w województwach: dolnośląskim, wielkopolskim, opolskim i lubuskim.

Zmiana granic strefy oznacza włączenie do niej ponad 150 ha gruntów, wyłączenie z niej ponad 50 ha terenów oraz korektę powierzchni wynikającą z nowych pomiarów geodezyjnych. W rezultacie powierzchnia strefy zwiększy się i wyniesie ponad 2648 ha - podało Centrum Informacyjne Rządu w komunikacie po posiedzeniu Rady Ministrów.

Dzięki poszerzeniu strefy ma powstać w ciągu kilku najbliższych lat ponad 4,4 tys. miejsc pracy na terenie "Invest-Parku" oraz ponad 880 w otoczeniu strefy. Nakłady inwestycji mają tam wynieść około 2,1 mld zł - zaznaczono w komunikacie.

d1t9uq8

Inwestycje będą realizowane m.in. w gminach Szprotawa oraz Września. W Szprotawie Marmorin B&J - firma z branży sanitarnej - stworzy trzy nowe linie produkcyjne. Dzięki inwestycji zatrudnienie znajdzie co najmniej 60 osób. Firma w rozbudowę zakładu do 2018 r. zainwestuje około 20 mln zł.

Z kolei we Wrześni rozbudowany zostanie zakład Gestamp Polska, firmy z branży motoryzacyjnej. To przedsięwzięcie powinno dać zatrudnienie co najmniej 30 osobom, przy poniesionych nakładach w wysokości co najmniej 167,5 mln zł - podało CIR.

W Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, obejmującej województwa: wielkopolskie, dolnośląskie, opolskie i lubuskie działa ponad 150 firm, z czego najwięcej z kapitałem polskim, niemieckim i włoskim. Inwestorzy zatrudnili tu w sumie ponad 36 tys. osób i zainwestowali 16,3 mld zł. Najbardziej rozwinęły się branże: motoryzacyjna, AGD i spożywcza.

d1t9uq8

Podziel się opinią

Share
d1t9uq8
d1t9uq8