Trwa ładowanie...
d25s5ok
27-11-2015 14:10

Dolnośląskie/ Ruszył nabór wniosków dot. współpracy transgranicznej

Około 70 mln euro zostanie w latach 2014-20 przeznaczonych na konkursy dotyczące współpracy transgranicznej pomiędzy zachodnimi obszarami Polski a niemiecką Saksonią. Właśnie ruszył nabór wniosków w czterech pierwszych projektach.

d25s5ok

Jak poinformowała w piątek PAP Dorota Patrzałek ze Wspólnego Sekretariatu Programu Współpracy Interreg Polska - Saksonia 2014-2020, w pierwszych czterech projektach można będzie pozyskać prawie 30 mln euro.

Określone osie priorytetowe to: "Wspólne dziedzictwo naturalne i kulturowe", "Mobilność regionalna", "Edukacja transgraniczna" oraz "Współpraca partnerska i potencjał instytucjonalny".

"W ramach osi +Mobilność regionalna+ chodzi m.in. o projekty poprawy jakości lokalnych dróg dojazdowych do granicy. Wnioski we wszystkich projektach mogą składać organizacje i podmioty z całej Polski i Saksonii, ale beneficjentem muszą koniecznie być tylko obszary transgraniczne w obu krajach" - powiedziała Patrzałek.

Jak wyjaśniła, w przypadku Polski chodzi o dziewięć dolnośląskich przygranicznych powiatów i powiat żarski z woj. lubuskiego. W Saksonii beneficjentami są okręgi Goerlitz i Bautzen.

Program Współpracy Interreg Polska - Saksonia 2014-2020 został zatwierdzony przez Komisję Europejską w czerwcu 2015 r. Około 70 mln euro na jego realizację pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

d25s5ok
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25s5ok