Trwa ładowanie...
d2x9y4n

Dolnośląskie/ W 2015 r. trzy zezwolenia na działalność w kamiennogórskiej SSE

Trzy zezwolenia na działalność gospodarczą w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości wydano w 2015 r. Nakłady inwestycyjne w minionym roku w tej strefie wyniosły 100 mln zł, o pozwoliło stworzyć ponad 430 nowych miejsc pracy.
Share
d2x9y4n

Według informacji przekazanych PAP przez zarząd Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości (KSSEMP) miniony roku pod względem inwestycji był zbliżony do roku 2014.

"W 2015 r. dominowały inwestycje z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Zadeklarowane nowe nakłady inwestycyjne kształtują się na poziomie ok. 12 mln zł, a branżami wiodącymi są branże powiązane z wytwarzaniem energii odnawialnej. W 2015 r. wydano trzy nowe zezwolenia, natomiast rzeczywiście poniesione nakłady inwestycyjne wynosiły ponad 100 mln zł" - podał zarząd strefy w komunikacje przesłanym PAP.

Inwestycje firm działających na terenie KSSEMP pozwoliły stworzyć w minionym roku 430 nowych miejsc pracy.

d2x9y4n

Zarząd strefy zabiega o jej poszerzenie o tereny w Bogatyni, Kowarach, Lwówku Śląskim, Nowych Skalmierzycach oraz rozszerzenie obszarów dotychczas funkcjonujących podstref w Janowicach Wielkich, Nowogrodźcu, Lubaniu i Lubawce. Projekt rozszerzenia strefy pod koniec roku został złożony w resorcie gospodarki.

Po poszerzeniu obszar strefy zwiększy się o 246 ha, co stanowi ponad 60 proc. obecnej powierzchni. "Planowane rozszerzenie granic jest jednym z największych w historii spółki i powinno znacząco wpłynąć na ofertę inwestycyjną, tworząc dogodne warunki dla szerokiego spektrum potencjalnych inwestorów. Są to tereny z dużym potencjałem inwestycyjnym, zlokalizowane w większości przy powstającej drodze szybkiego ruchu S-3" - podał zarząd strefy.

Według szacunków w 2016 r. w KSSEMP zostanie wydanych osiem nowych zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej, co ma się przełożyć na powstanie ponad 250 nowym miejsc pracy.

d2x9y4n

Podziel się opinią

Share
d2x9y4n
d2x9y4n